- Miałem ogromną przyjemność zatańczyć Poloneza wraz z uczniami Zespołu Szkół w Chocianowie - przekazał Burmistrz Tomasz Kulczyński. To właśnie dzisiaj w samo południe na chocianowskim rynku maturzyści Zespołu Szkół w Chocianowie odtańczyli tradycyjnego poloneza. Tanecznym krokiem towarzyszyli im, Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego, dyrektor Piotr Machoń, Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Wandycz oraz szef klubu radnych Chocianów 2023 Artur Wandycz. Słowa podziękowania skierowane zostały także do współorganizatorów z Regionalnego Centrum Kultury oraz uczestników wspólnego tańca ze Szkoły Podstawowej im. Odkrywców Polskiej Miedzi. Nie zabrakło także licznie zgromadzonych mieszkańców, którzy wraz z radnymi Ewą Gołębiewską i Henrykiem Osolińskim przyglądali się tej historycznej chwili.

O tym, że tegoroczni chocianowscy maturzyści wystąpią 8 lutego 2023 roku na Rynku w historycznej roli informowaliśmy w artykule: "Na Rynku zatańczą poloneza", a dzisiejsza inicjatywa ma szansę być nową gminną tradycją.

Był to pierwszy Polonez odtańczony na Placu Wolności w Chocianowie, dlatego bardzo się cieszę bo wspólnie zainicjowaliśmy - mam nadzieje- naszą nową gminną tradycje. Dziękuję Wam, drodzy uczniowie- wyszło super, Dyrektorowi Piotr Machoń za inicjatywę, Dorocie Kyc wraz z uczniami za wsparcie tego projektu, gronu pedagogicznemu, a także Regionalnemu Centrum Kultury za zaangażowanie oraz Wam drodzy mieszkańcy, za tak liczne przybycie - podziękował Tomasz Kulczyński. - Droga młodzieży, maturzyści- już teraz życzę wam powodzenia na maturach, samych zdanych egzaminów - dodał Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów. Cały wpis dostępny w mediach społecznościowych (kliknij link).
Krok w krok, tuż za uczniami chocianowskiej szkoły średniej podążali przyszli abiturienci chocianowskiej podstawówki. Dla uczniów klas ósmych dzisiejszy taniec też szczególnym przeżyciem, zwłaszcza, że wcześniej ćwiczyli układ w hali przy ulicy Kasztanowej.

Udało się wspaniałe przedsięwzięcie łączenia pięknych tradycji polskich z ideą integracji społeczności lokalnej. Na zaproszenie Tomasza Kulczyńskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów oraz Piotra Machonia dyrektora Zespół Szkół w Chocianowie, spotkaliśmy się na Rynku: dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz tegoroczni maturzyści i ósmoklasiści, aby razem rozpocząć nową tradycję - zatańczyć Poloneza. Wspaniałe przedsięwzięcie, gratulujemy pomysłu i dziękujemy za zaproszenie - przekazali wychowawcy chocianowskiej podstawówki.
My z kolei zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć z tego wydarzenia dostępnej poniżej.