Od najbliższego poniedziałku, 15 lutego możliwe będzie rozliczenie podatku dochodowego za ubiegły rok. W związku z tym i z uwagi na stan epidemii trwający w naszym kraju pracownicy Urzędu Skarbowego w Polkowicach poinformowali o możliwościach kontaktu z nimi.

Aktualnie w Urzędzie Skarbowym w Polkowicach może przebywać mniej osób niż zwykle, dlatego obsługa klientów odbywa się po wcześniejszym umówieniu. Można to zrobić na trzy sposoby. Przez Internet na stronie podatki.gov.pl, telefonicznie pod numerem telefonu 76-746-13-14 lub osobiście w punkcie "Umawianie wizyt" w urzędzie.


Deklaracje on-line


Zeznania podatkowe za 2020 rok będzie można złożyć przez Internet już od najbliższego poniedziałku, 15 lutego 2021 roku. Wystarczy zalogować się e-Dowodem, Profilem Zaufanym lub za pośrednictwem bankowości elektronicznej do serwisu e-Urząd Skarbowy na stronie podatki.gov.pl. Można także skorzystać z logowania poprzez zakładkę Twój e-PIT. W tej opcji niezbędne będą nasze dane jak PESEL lub NIP oraz przychód.

- Po zalogowaniu, przygotowane przez Krajową Administrację Skarbową zeznanie należy sprawdzić, uzupełnić i zaakceptować lub też nie zrobić nic, wówczas 30 kwietnia rozliczenie zostanie uznane za złożone - informują urzędnicy Krajowej Administracji Skarbowej.
Można również skorzystać z zakładki e-Deklaracje. Wówczas należy wybrać odpowiedni formularz zeznania, samodzielnie go wypełnić i wysłać autoryzując kwotą przychodu za 2019 rok.​ Serwis działa przez całą dobę i można z niego korzystać z dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu.
[KN]