W ubiegłym tygodniu Burmistrz Tomasz Kulczyński podpisał z wykonawcą umowę na budowę wyczekiwanej przez mieszkańców ścieżki rowerowej w naszej gminie. Chodzi o cyklostradę łączącą Chocianów, Chocianowiec, Trzebnice, Brunów, Szklary Dolne z Gminą Wiejską Lubin i Miastem Lubin. Przy podpisaniu dokumentu obecny byli również pełnomocnik Burmistrza ds. ekonomicznych, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Lubinie Tomasz Górzyński, a także szefowie koalicyjnych klubów w chocianowskiej Radzie Miejskiej – Artur Wandycz z Chocianów 2023 oraz Paweł Baran z PiS. Relację wideo z wydarzenia przygotowała lokalna telewizja chocianow.tv (nagranie poniżej).

Łącznie odcinek mierzyć będzie ponad 17 kilometrów drogi rowerowej z prawdziwego zdarzenia, które połączy Chocianów z Chocianowcem, Trzebnicami, Brunowem, Szklarami Dolnymi i Szklarami Górnymi, czyli Gminą Wiejską Lubin, a stamtąd do samego Lubina. To połączenie dwóch powiatów będące odcinkiem Dolnośląskiej Cyklostrady Rowerowej to spełnienie kolejnej już obietnicy wyborczej urzędującego włodarza Tomasza Kulczyńskiego (czytaj: "Rowerem do Wrocławia").

Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się podpisać umowę na realizacje ścieżki rowerowej. To jedna z moich najważniejszych obietnic wyborczych wyśmiewana przez opozycje i wskazywana obok przychodni medycznej w Trzebnicach czy świetlic wiejskich oraz centrum przesiadkowego jako niemożliwa do realizacji. Kolejny raz pokazuje, że dane słowo jest przeze mnie sukcesywnie realizowane! Tym samym w toku realizacji jest już blisko 90% moich obietnic wyborczych z 2018 roku, co uważam za swój osobisty sukces, który w tym przypadku nie byłby możliwy bez współpracy z Marszałkiem Cezarym Przybylskim, Tymoteuszem Myrdą, Członkiem Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Piotrem Karwanem, Radnym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego oraz Prezesem Michałem Rado, za co bardzo serdecznie dziękuję - podkreślił Burmistrz Tomasz Kulczyński w mediach społecznościowych. - Proszę pamiętać także o radnych Klub Radnych Chocianów 2023 i PiS oraz o pracownikach naszego magistratu, którzy także zabiegali o realizacje tej bardzo ważnej inwestycji. To największa inwestycja w historii Gminy od wielu wielu lat i kadencji - dodał Burmistrz Tomasz Kulczyński. 
Kwota inwestycji to 12 milionów 605 tysięcy 439 złotych i 50 groszy. Dzięki współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego na ten cel włodarzowi Chocianowa udało się pozyskać rekordową kwotę aż 10 milionów 714 tysięcy 623 złotych i 58 groszy. Oznacza to, że wkład własny Gminy to zaledwie milion 890 tysięcy 815 złotych i 92 grosze.

- Chocianów jest pierwszą gminą w Zagłębiu Miedziowym, która połączy się ścieżką rowerową z liderem regionu Miastem Lubin. Chocianów jest także pierwszą gminą z Powiatu Polkowickiego łączącą się ścieżką rowerową z Powiatem Lubińskim. Chocianów na moment obecny jest także pierwszą gminą realizującą "miedziowy szlak" w ramach Dolnośląskiej Cyklostrady Rowerowej. Miasto i Gmina Chocianów otwiera się rowerowo na Dolny Śląsk, otwiera się na Gminę Lubin oraz Miasto Lubin, tylko w samym regionie to ponad 80 tysięcy mieszkańców, którzy już niebawem będą mogli odwiedzić nasza gminę rowerem, a wrócić do domu Bezpłatną Komunikacją czy koleją przez Miasto Legnica - wyliczył włodarz Tomasz Kulczyński. - Budujemy dla was Kochani połączenie nie tylko Chocianowa z Lubinem ale także z Chocianowcem, Trzebnicami, Brunowem czy Szklarami Dolnymi. Gdy obejmowałem Urząd Burmistrza w 2018 roku nie było ani jednego metra ścieżki rowerowej w całej Gminie, teraz będzie ponad 17 tysięcy 200 metrów. Bardzo się cieszę, z kolejnej tak ważnej inwestycji zmieniającej oblicze Naszej Gminy na lepsze - nie krył zadowolenia szef Chocianowskiego samorządu w swoim wpisie w mediach społecznościowych.
Cały wpis znajdziecie na stronie: https://www.facebook.com/BurmistrzChocianowa. Do wydarzenia odniósł się także uczestnik spotkania, pełnomocnik Burmistrza ds. ekonomicznych, a także Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Lubinie, znany w Chocianowie przedsiębiorca Tomasz Górzyński. Jego wpis również znajdziecie w mediach społecznościowych na stronie: https://www.facebook.com/TomaszGorzynski.Lubin.

Dolnośląska Cyklostrada Rowerowa to jedna z najważniejszych inwestycji w naszym regionie. Dziś doszło do podpisania umowy na realizację ścieżki rowerowej pomiędzy Lubinem a Chocianowem. Od wielu lat w naszym mieście propagujemy najbardziej ekologiczny środek transportu, jakim jest rower. Dotychczas powstało wiele ścieżek rowerowych, przede wszystkim w obrębie Lubina - przypomniał w ubiegłym tygodniu Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Lubinie, Tomasz Górzyński. - Teraz przyszedł czas na rozwój naszego projektu i wyjście z nim poza granice miasta, a trasa łącząca Miasto Lubin z Miastem i Gminą Chocianów będzie pierwszą w ramach "Miedziowego Szlaku" w ramach Dolnośląskiej Cyklostrady Rowerowej. Już nie mogę się doczekać, aż osobiście pojadę w/w trasą - dodał doradca Burmistrza Chocianowa ds. ekonomicznych, Tomasz Górzyński.
W uroczystej chwili podpisania umowy na realizację tej wielomilionowej inwestycji wzięli udział także chocianowscy radni, szefowie największych klubów radnych, Artur Wandycz z Chocianów 2023 oraz Paweł Baran z Prawa i Sprawiedliwości. O ich ocenę tej inwestycji zapytali dziennikarze chocianowskiej telewizji. Całość nagrania obejrzycie poniżej. Aby na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia i publikacje, należy subskrybować kanał lokalnej telewizji Chocianow.tv w serwisach społecznościowych Youtube, a także Facebook. Jak zapowiadają twórcy nowego programu, kolejny odcinek wyemitowany zostanie już za tydzień, w piątek 29 lipca. Najnowszy materiał filmowy przygotowany przez chocianow.tv do obejrzenia oczywiście także poniżej.