Od wczesnych godzin rannych pasażerowie autobusów przejeżdżających przez powiat polkowicki spotykają policjantów. Funkcjonariusze zwracają uwagę na to, czy wsiadający pasażerowie mają założone maseczki zasłaniające usta i nos. Jak wykazują dotychczasowe kontrole polkowiczanie oraz pasażerowie podróżujący przez nasz powiat stosują się do obowiązujących obostrzeń.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach od wczesnych godzin rannych sprawdzają autobusy i poruszające się nimi osoby.

- Pod lupę wzięto większość autobusów polkowickiej komunikacji miejskiej, ale również te, które kursują na dłuższych liniach. Jak dotychczas okazuje się, że wszyscy pasażerowie, których policjanci zastali w autobusach, posiadali założone maseczki, a kierowcy stosowali się do przepisów związanych z przewożeniem określonej liczby osób - informuje młodszy aspirant Przemysław Rybikowski, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach - Policjanci dla naszego wspólnego dobra i przede wszystkim bezpieczeństwa pasażerów oraz mieszkańców powiatu polkowickiego zapowiadają kolejne takie działania - dodaje funkcjonariusz.
Jak informują sami stróże prawa, tego typu policyjne czynności mają na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa i zdyscyplinowanie mieszkańców powiatu polkowickiego do stosowania się do obowiązujących nakazów i zakazów.
[KN]