Półkolonie w Chocianowie cieszą się ogromną popularnością. Świadczy o tym m.in. czas w jakim wyczerpana została liczba wolnych miejsc na zajęcia organizowane w Regionalnym Centrum Kultury. Dla tych, którzy nie zdążyli są jeszcze miejsca w Oratorium św. Jana Bosko w Chocianowie, których część zajęć odbędzie się w chocianowskiej podstawówce.

Ferie stacjonarne, organizowane w Chocianowie przez RCK cieszą się bardzo dużą popularnością szkolnej młodzieży. Pisaliśmy o tym na naszym portalu w artykułach: "Pierwszy dzień ferii z RCK za nami" oraz "Tak spędzili zimowisko z RCK". W tym roku zapisy na listę uczestników skończyły się w dosłownie 45 minut od momentu opublikowania ogłoszenia w mediach społecznościowych.

Zapraszamy do zapisów na FERIE ZIMOWE Z RCK - pisali we wtorek o godzinie 11:08 pracownicy Regionalnego Centrum Kultury w poście, który o 11:53 edytowali dodając: - BRAK WOLNYCH MIEJSC! Dziękujemy za tak duże zainteresowanie.
Wśród atrakcji od 13 do 17 lutego uczestnicy, którzy zdążyli znajdą m.in. lodowisko, kręgielnię, żywe muzeum ceramiki, warsztaty z robotyki i rysunku 3D, wirtualną rzeczywistość (VR gogle 3D oraz FIFA) oraz park trampolin Jump World i seans filmu "Mumie" w kinie Helios. W tym samym terminie na "Zimowe półkolonie z Księdzem Bosko" zaprasza Parafia p.w. Wniebowzięcia NMP w Chocianowie.

Zapraszamy na zimowe półkolonie z Księdzem Bosko! Szczegóły na plakacie - informują księża (plakat poniżej).
Część zajęć odbywać się będzie w Szkole Podstawowej im. Odkrywców Polskiej Miedzi przy ulicy Wesołej.

Cieszymy się z możliwości współpracy przy organizacji półkolonii, dobrze zagospodarowany czas wolny dla dzieci to podstawa bezpiecznego wypoczynku - przekazała nam dyrektor  szkoły, Dorota Kyc.
O tym, że zajęcia w chocianowskim Oratorium cieszą się popularnością pisaliśmy w naszych artykułach: "Święci balowali w Oratorium" oraz "Gry, zabawy, tańce i poczęstunek - tak wyglądała sobota w Oratorium". W czasie zbliżających się ferii zaplanowane są wyjazdy m.in. do kina CK Muza w Lubinie oraz do Kolejkowa we Wrocławiu. Koszt półkolonii to 100 zł. Zapisy prowadzi ks. Marcin Giemzik.