Polkowiccy policjanci dzisiaj ponownie połączyli się z seniorami z naszego powiatu za pośrednictwem Internetu. Spotkanie ukierunkowane na bezpieczeństwo osób starszych pn. "Senior Online" w kolejnej odsłonie przyciągnęło w powiecie polkowickim 53 osoby. Tym razem tematem przewodnim spotkania była kwestia bezpieczeństwa seniorów podczas trwającego spisu powszechnego, dlatego na spotkanie została zaproszona przedstawicielka Głównego Urzędu Statystycznego.

Wspomniany cykl spotkań z seniorami jest pierwszym w kraju pomysłem realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach powiatowych województwa w jednym czasie. Kolejne takie spotkanie odbędzie się po okresie letniego wypoczynku.

- Dziś w godzinach 9:00 - 9:30 w Komendzie Powiatowej Policji w Polkowicach odbyło się kolejne ze spotkań z seniorami, przy wykorzystaniu sieci internetowej. Link do spotkania był dostępny dla wszystkich zainteresowanych z poziomu stron internetowej Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach. Na zaproszenie do udziału w dzisiejszej odsłonie z cyklu zaplanowanych szkoleń odpowiedziało 53 seniorów - informuje mł.asp. Przemysław Rybikowski Oficer Prasowy KPP w Polkowicach.
Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa podczas trwającego Narodowego Spisu Powszechnego prowadzili Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Polkowicach oraz Przedstawicielka Głównego Urzędu Statystycznego.

- Liczymy na to, że wiedza zdobyta przez seniorów przekazywana będzie dalej w środowisku sąsiedzkim oraz wśród najbliższych znajomych i rodziny. Celem szkoleń w ramach koncepcji "Senior Online" jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby starsze stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże, rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa - dodaje mł.asp. Przemysław Rybikowski Oficer Prasowy KPP w Polkowicach.
Mieszkańcy uczestniczący w takim spotkaniu profilaktycznym uzyskują informacje, do jakich zdarzeń z udziałem seniorów doszło na danym terenie, jak również mogą zadawać pytania, na które w trakcie spotkania lub po odpowie policjant. Całość przebiegu wszystkich dotychczasowych spotkań można obejrzeć na oficjalnym kanale YouTube Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach