Z dobrymi wieściami przyjechał dzisiaj do Chocianowa Wicestarosta Powiatu Polkowickiego Jan Wojtowicz. Podczas spotkania z Burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim panowie omówili istotne sprawy dla naszej gminy i powiatu.

Głównymi tematami dzisiejszej rozmowy Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego i Wicestarosty Powiatu Polkowickiego Jana Wojtowicza były m.in. rozwój bezpłatnej komunikacji w naszym powiecie, plany modernizacji Zespołu Szkół w Chocianowie i aktualna inwestycja drogowa w Rakowie. O tym, że ponad pół kilometra drogi między Chocianowcem a Rakowem powstanie jeszcze w tym roku pisaliśmy w artykule: "Kontynuują inwestycje w Rakowie".

Pan starosta Wojtowicz przywiózł dzisiaj do Chocianowa świetną informację o rozpoczęciu dzisiaj następnego etapu inwestycji drogowej w Rakowie - informuje burmistrz Tomasz Kulczyński. - Rozmawialiśmy także o kolejnych ważnych dla mieszkańców Chocianowa inwestycjach, zarówno w bezpłatną komunikację, jak w termomodernizację Zespołu Szkół w Chocianowie - dodaje włodarz naszej gminy.
Przypomnijmy, że tutejszy magistrat przekazał do Powiatu Polkowickiego dotację w wysokości sześćdziesięciu tysięcy złotych na remont nawierzchni drogi powiatowej nr 1155D, pomiędzy miejscowościami Chocianowiec i Raków. Zadanie, które jest kontynuacją ubiegłorocznej inwestycji, realizuje Polkowicki Zarząd Dróg Powiatowych. To właśnie za sprawą skutecznych starań Artura Wandycza, radnego z tamtego okręgu, mieszkańcy Rakowa uznają rok 2020 za obfity w inwestycje. Niedawno w kontekście doprowadzenia wody do domów pisaliśmy o tym, że "Raków dogania XXI wiek".

- W ramach programu "Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu" z obszaru programowego "Energia Odnawialna, efektywność energetyczna, bezpieczeństwo energetyczne" zawnioskowaliśmy o ponad 4,5 miliona złotych - mówi wicestarosta Jan Wojtowicz. - Łączna wartość tego projektu to 6 milionów 437 tysięcy złotych - dodaje wicestarosta.
Jak się dowiedzieliśmy Powiat Polkowicki złożył wniosek o dofinansowanie drugiego etapu projektu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dokładnie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego właśnie na termomodernizację Zespołu Szkół w Chocianowie. Dzisiejsze spotkanie to kolejny dowód na udaną współpracę burmistrza Kulczyńskiego ze Starostą.
[KN]