Nasz aparat fotograficzny uchwycił wczorajsze działania, z efektów których zadowoleni już niebawem będą mieszkańcy ulicy Sosnowej. To właśnie tam za sprawą udanej współpracy radnego Marcina Ślipko i Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego z ministrem Krzysztofem Kubowem możliwa jest realizacja całkowicie nowej nawierzchni.

Przypomnijmy, że realizacja tej inwestycji jest możliwa za sprawą dofinansowania, jakie do Gminy Chocianów przywiózł Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Krzysztof Kubów. Mowa o kwocie ponad miliona ośmiuset tysięcy złotych, o czym pisaliśmy na stronie: "Rząd współfinansuje ulicę Sosnową".

Współpraca równa się rozwój

O tym, że ulica Sosnowa w Chocianowie wymagała remontu nie trzeba było przekonywać nikogo, a już zwłaszcza mieszkańców osiedla Zacisze. Wielokrotnie uwagę na ten problem zwracał radny Marcin Ślipko, dlatego po uzyskanym dofinansowaniu Burmistrz Tomasz Kulczyński starał się jak najsprawniej wybrać wykonawcę, który spełni warunki postawione przez merytorycznych urzędników. Udało się to już w maju tego roku.

Burmistrz Tomasz Kulczyński poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych o umowie podpisanej przez pracowników magistratu z firmą, która zrealizuje to zadanie - pisaliśmy w naszym artykule "Minister Kubów do Burmistrza Kulczyńskiego: Gratulacje". - Na internetowy wpis odpowiedział także minister Krzysztof Kubów, który nie kryje zadowolenia z udanej współpracy z szefem chocianowskiego samorządu. To właśnie współpraca na wielu szczeblach jest kluczem do rozwoju Chocianowa, a Burmistrz Kulczyński ewidentnie umie budować dobre relacje z korzyścią dla mieszkańców - dodaliśmy wówczas.
Teraz, dzięki tym spotkaniom i owocnym rozmowom mieszkańcy ulicy Sosnowej obserwują, jak postępują prace, na które czekali około dwie dekady.