Do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec Szklar Dolnych z prośbą o pomoc dla dziecka. Chodzi o Zuzię, która w kwietniu 2017 roku urodziła się z rzadką chorobą genetyczną SLOS (Smith-Lemli-Optiz Syndrome). Zebrane pieniądze mogą pomóc w rehabilitacji i konsultacji specjalistów.

Zuzia urodziła się w kwietniu 2017, cierpi na rzadką chorobę genetyczną SLOS. Organizm Zuzi nie jest zdolny do syntezy cholesterolu, który w okresie życia płodowego i wczesnym dzieciństwie jest niezbędny to prawidłowego funkcjonowania oraz wytworzenia niemal każdego narządu, a przede wszystkim do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.

- Zuzia w wieku prawie 2 latek nie siedzi samodzielnie, nie raczkuje, nie mówi… sama też nie je. Karmiona jest bezpośrednio do brzuszka przez specjalną rurkę. Wymaga systematycznej, codziennej rehabilitacji, całodobowej opieki oraz konsultacji wielu specjalistów.  Wiąże się to z dużymi kosztami - czytamy na stronie Fundacji "Potrafię Pomóc". - Dlatego w imieniu Zuzi prosimy o wsparcie i pomoc w walce o lepsze życie - czytamy.
Obecnie Zuzia jest już po pierwszym turnusie rehabilitacyjnym, na który udało się pojechać dzięki wpłatom z 1%. Rodzice liczą, że także w tym roku rozliczający się z fiskusem nie zapomną o ich dziecku. 

- Wszystkim ludziom dobrej woli z góry dziękuję za wsparcie, przekazanie procenta podatku i za wszystkie wpłaty na konto fundacji na rzecz mojej chrześnicy, córeczki mojego brata, Zuzy. Każdego dnia walczymy o lepsze jutro i widzimy nadzieję na poprawę - dziękuje radny Paweł Baran. - Każdy drobny uśmiech Zuzi jest dla nas wszystkich małym trofeum, dlatego głęboko wierzymy, że Wasza pomoc będzie skuteczna - dodaje radny Baran.
Jak pomóc Zuzi? Przekazując 1% podatku w deklaracji wpisując nr KRS 0000303590 oraz cel szczegółowy: Zuzanna Baran 240-592, a także wpłacając darowiznę na rachunek fundacji nr 60 1140 2004 0000 3502 7501 0722 w tytule przelewu wpisując: "darowizna dla Zuzanna Baran 240-592".