W ubiegły piątek w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi w Chocianowie odbyły się zajęcia w ramach projektu "Matematyka w dzieciach ukryta". Zajęcia poprowadzili "Agenciaki" z Lubina w ramach programu grantowego "Rosnę z matematyką". Inicjatywę dofinansowała Fundacja mBank.

W piątek, 5 kwietnia w jednym z chocianowskich przedszkoli odbyło się niezwykłe wydarzenie, które z pewnością na długo zostanie w pamięci jego uczestników. Dzieci miały okazję wziąć udział w wyjątkowych zajęciach matematycznych, zorganizowanych przez firmę "Agenciaki" z Lubina. Inicjatywa ta wpisuje się w realizację projektu "Matematyka w dzieciach ukryta", wspieranego przez Fundację mBank w ramach Programu Grantowego "Rosnę z matematyką".

Dnia 5.04.2024r. w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi w Chocianowie odbyły się zajęcia o tematyce matematycznej, które zostały przeprowadzone przez firmę "Agenciaki" z Lubina w ramach Programu Grantowego "Rosnę z matematyką". Przedszkole realizuje projekt matematyczny pod nazwą "Matematyka w dzieciach ukryta". Projekt dofinansowała Fundacja mBank. W programie można było ubiegać się o grant w wysokości 5 tys. zł na realizację działań matematycznych, które udało nam się pozyskać - przekazali wychowawcy. - Celem zajęć z dnia 5.04.2024r. było rozwijanie kompetencji matematycznych, zachęcanie do aktywnego wspierania rozwoju kompetencji matematycznych u najmłodszych. Przedszkolaki rozbudzały aktywność matematyczną poprzez zabawę. Uczyły się współdziałania i współpracy w grupie - dodali pracownicy przedszkola.
Przedszkole z Chocianowa, ubiegając się o grant w wysokości 5 tys. zł, zdołało pozyskać środki na przeprowadzenie działań, które mają na celu nie tylko rozwijanie kompetencji matematycznych u najmłodszych, ale także pokazanie, że matematyka może być fascynującą przygodą, a nie tylko szkolnym obowiązkiem. Zajęcia przeprowadzone przez specjalistów z "Agenciaków" miały na celu rozbudzenie aktywności matematycznej poprzez zabawę, co jest kluczowym elementem w edukacji przedszkolnej. Dzieci miały okazję uczyć się poprzez działanie, co sprzyja lepszemu zrozumieniu i zapamiętywaniu nowych informacji. Wspólne gry i zadania promowały także współdziałanie i współpracę w grupie.

Zachęcamy do śledzenia naszego portalu. Tutaj zawsze znajdziecie najważniejsze informacje!