Jak będzie wyglądał kalendarz imprez w 2021 roku? To nadal nie jest pewne. Rząd zapowiada zmiany obostrzeń co dwa tygodnie, dlatego ciężko jest zaplanować jakiekolwiek imprezy na okres wakacyjny. To jednak ma szansę udać się Regionalnemu Centrum Kultury.

Dotarła do nas smutna informacja o tym, że wspaniała zabawa zorganizowana przez Burmistrza Kulczyńskiego, jaką były Dni Jagody 2019 (zdjęcia poniżej), niestety nie powtórzy się również w tym roku. Wszystko ze względu na trwającą epidemię koronawirusa. Są jednak wydarzenia, które mają szansę pojawić się w kalendarzu w 2021 roku.

- Niestety ze względu na trwającą epidemię koronawirusa, ciągłe zmiany w rządowych obostrzeniach i z uwagi na obecne zakazy nie możemy w tym roku zaplanować takiej imprezy masowej, jak Dni Jagody - oznajmiła Joanna Riss, dyrektor Regionalnego Centrum Kultury w Chocianowie. - Planujemy jednak zorganizować Wieczorki Muzyczne w Chocianowskim Parku Piastowskim, które również cieszyły się dużym zainteresowaniem i ogromną popularnością w ubiegłym roku - dodała dyrektor.
Przypomnijmy, że w każdą sobotę sierpnia ubiegłego roku na terenie dookoła stawu w Chocianowskim Parku Piastowskim fani różnych rodzajów muzyki mogli odnaleźć coś dla siebie. Tę imprezę z pewnością pamiętają także najmłodsi, którzy cieszyli się z rozstawionych dmuchańców. Były także foodtrack, lody, a nawet piwo.

Ostatnie Dni Jagody zorganizowane przez Burmistrza Kulczyńskiego były spektakularnym pokazem nowego stylu zarządzania i podejścia do kultury. Mieszkańcy Gminy oraz Zagłębia Miedziowego niemal jednogłośnie komentowali to wydarzenie jako najlepszą imprezę w regionie, której na tak wysokim poziomie nigdy wcześniej w Chocianowie nie było - przypomina Krystian Wan, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów. - To zrozumiałe, że pod względem organizacji imprez również w tym roku gmina ma ograniczone możliwości, bo rząd nadal nie wskazuje realnego terminu zniesienia obostrzeń. Z kolei Wieczorki Muzyczne w Chocianowskim Parku Piastowskim, których inicjatorem i pomysłodawcą był Pan Burmistrz Tomasz Kulczyński, w ubiegłym roku cieszyły się ogromną popularnością, dlatego zdecydowano o kontynuacji i rozwoju tego wydarzenia kulturalnego. Mamy nadzieję, że również dni Chocianowa powrócą do kalendarza imprez - dodaje Wan.
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Wieczorki Muzyczne zagoszczą w naszej gminie na dłużej. Wstępny plan zakłada organizację ich nie tylko w sierpniu, ale także w lipcu. Możliwe także, że nie będzie to tylko jeden dzień w tygodniu. O wszystkich decyzjach, podejmowanych zgodnie z aktualnymi zasadami bezpieczeństwa epidemicznego będziemy informować na bieżąco.
[KN]