Na placu rekreacyjno-sportowym w Trzmielowie w iście łemkowskim stylu wierni kościoła prawosławnego przywitali wczoraj lato. Na imprezę, która odbywała się pod patronatem Marszałka Cezarego Przybylskiego, a w organizacji której pomogły lokalne instytucje: Urząd Miasta i Gminy Chocianów, Sołectwo Trzmielów oraz Regionalne Centrum Kultury zaprosiła Parafia Prawosławna Świętej Trójcy w Lubinie. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z "Przywitania Łemkowskiego Lata 2021".

Gmina Chocianów po raz kolejny okazała się najlepszym wyborem, jako lokalizacja do organizacji udanej imprezy. Tym razem pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, Łemkowie z naszego regionu przywitali lato 2021.

Serdecznie wszystkich Was witam i dziękuję Wam za przybycie. W pierwszych słowach chciałbym podziękować jeszcze raz włodarzowi Miasta i Gminy Chocianów, Panu Burmistrzowi Tomaszowi Kulczyńskiemu - rozpoczął Proboszcz Parafii Prawosławnej Świętej Trójcy z Lubina, ksiądz Bogdan Repeła. - Bardzo dziękuję i witam serdecznie Pana Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. Dzięki właściwie Panu Burmistrzowi dzisiejsze wydarzenie może mieć taką oprawę i takie miejsce, które jest, bo wszystko jest właśnie za jego zgodą, za to poświęcenie i trud, które wkłada i jakże otwarte ma serce dla wszystkich Łemków i wszystkich mieszkańców w jego gminie. Bardzo dziękujemy jeszcze raz - podkreślił ksiądz proboszcz, Bogdan Repeła.
Impreza odbywa się w naszej gminie z inicjatywy lokalnego środowiska Łemków, którzy przy współpracy z Parafią Prawosławną Świętej Trójcy w Lubinie i przy wsparciu Burmistrza Chocianowa Tomasza Kulczyńskiego i Sołtys Trzmielowa, Marii Kuzemczak mogli świętować przywitanie lata 2021. Takie imprezy wspierają tradycje różnych grup społecznych i budują więź, tak potrzebną w trudnych czasach.

- Witam Państwa bardzo serdecznie. Bardzo się cieszę z tak pięknego przywitania księdza proboszcza i pani sołtys. Ja chciałbym oczywiście też bardzo serdecznie podziękować księdzu proboszczowi, pani sołtys, radzie sołeckiej i oczywiście Wam, wszyscy tutaj obecni na tej imprezie, na łemkowskim lecie - przywitał zebranych Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Pani sołtys była pierwszą z całej gminy, która mi uwierzyła, że można zmieniać naszą gminę na lepsze. Mam nadzieję, już na przyszłe łemkowskie lato powstanie tutaj świetlica, a jak nie to na pewno będzie już w budowie. Dziękuję Pani Mario za to, że dała nam Pani szansę - podkreślił włodarz gminy Chocianów. - Szanowni Państwo, pomimo wielu imprez w naszej gminie, pomimo Święta Jagody, pomimo Wieczorków Muzycznych w Parku, pomimo Traktoriady i pomimo wszystkich innych imprez, które są obsługiwane przez nasze dzielne panie z Regionalnego Centrum Kultury, to właśnie Łemkowskie Lato jest mi najbliższe i uwielbiam tu do Państwa przyjeżdżać - dodał Tomasz Kulczyński.
Projekt dofinansowano z budżetu samorządu województwa dolnośląskiego. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć (fotografie poniżej) z "Przywitania Łemkowskiego Lata 2021".