Chocianów Peron Caffe - taki napis widnieje na szyldzie w jednym z budynków Centrum Przesiadkowego wyremontowanych w pierwszej kadencji Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. Włodarz naszej gminy pod koniec ubiegłego tygodnia udostępnił zdjęcia, które zapowiadają otwarcie tej kawiarenki prowadzonej przez Regionalne Centrum Kultury.

O inwestycjach i rozwoju Chocianowa przez ostatnie 5 lat pisaliśmy na naszym portalu wielokrotnie. To konkretne miejsce doczekało się nawet reportażu w jednej z ogólnopolskich stacji telewizyjnych, o czym pisaliśmy w artykule "Pokazali piękny Chocianów w reportażu TVN24". Aby osiągnąć tak rewelacyjny efekt potrzebna była jednak ciężka praca, której różne etapy pokazywaliśmy również na naszym portalu (czytaj: "Centrum Przesiadkowe coraz bliżej", "Centrum Przesiadkowe w budowie" oraz "Centrum Przesiadkowe się zazieleniło").

Czy widzieliście powstające nowe miejsce na dworcu? To tu w miłej atmosferze w Peron Caffè Regionalne Centrum Kultury napijecie się przed podróżą pysznej kawy i nie tylko. Jak wiadomo przecież "Nie ma problemu, którego kubek kawy by nie rozwiązał" - przekazał Burmistrz Tomasz Kulczyński.
To kolejne, po Regionalnym Centrum Patriotyzmu im. Marii i Lecha Kaczyńskich miejsce, które będzie stanowić nierozerwalną część Centrum Przesiadkowego na tutejszej stacji PKP. Niebawem będziemy wiedzieli w jakich godzinach będzie funkcjonować chocianowska kafejka, o czym z pewnością poinformujemy na łamach naszego portalu, dlatego już teraz zachęcamy do jego aktywnego śledzenia.