W ubiegłą środę w godzinach porannych na poddaszu jednego z domów w Szklarach Dolnych wybuchł pożar. Ogień strawił ubrania, meble, podręczniki i przybory szkolne, dlatego teraz Stowarzyszenie Szklary Dolne Nasza Przyszłość zbiera pieniądze, aby pomóc pogorzelcom.

W środę, 12 maja w dwurodzinnym domu w Szklarach Dolnych, w jednym z pomieszczeń na poddaszu doszło do zapalenia wersalki. Pisaliśmy o tym na naszym portalu w artykule: "Pożar w Szklarach Dolnych, jedna osoba w szpitalu". Na poddaszu znajdowały się pokoje dzieci. W pożarze zostały doszczętnie zniszczone ubrania, meble, podręczniki i przybory szkolne. Zniszczeniu uległy także okna, drzwi, ściany oraz strop, który na skutek gaszenia został zalany wodą. Dziś przyszedł czas, aby pomóc pogorzelcom.

Zrzutka ma na celu pomoc w remoncie i odbudowie zniszczeń oraz w zakupie ubrań i przyborów szkolnych dla dzieci - informuje prezes stowarzyszenia Szklary Dolne Nasza Przyszłość, radny Rady Miejskiej w Chocianowie, Paweł Baran. - Bardzo proszę o wpłaty. Nie bądźmy obojętni. Państwo Mrozińscy to są nasi przyjaciele, znajomi, sąsiedzi, a teraz także ludzie potrzebujący pomocy w odbudowie swojego zniszczonego dobytku, na który pracowali wiele lat. Sam też już wpłaciłem i liczę, że uda nam się uzbierać potrzebną kwotę - dodaje radny Paweł Baran.
Organizatorem zbiórki jest Stowarzyszenie Szklary Dolne Nasza Przyszłość, którego prezesem jest wybrany z okręgu Szklar Dolnych radny Rady Miejskiej w Chocianowie, prywatnie sąsiad pogorzelców, Paweł Baran. Jak ustaliliśmy, radnemu udało się także zorganizować darmowy kontener do wywozu starych, spalonych rzeczy.

- Po rozmowach z zarządem Związku Gmin Zagłębia Miedziowego zorganizowałem za darmo kontener na wywóz zniszczonych rzeczy po pożarze. Właśnie otrzymałem potwierdzenie, że taki kontener zostanie przywieziony, aby ułatwić sprzątanie po tym nieszczęśliwym zdarzeniu - dodaje organizator całego przedsięwzięcia, Paweł Baran.
Aby wziąć udział w tej akcji i pomóc pogorzelcom wystarczy odwiedzić popularny portal Zrzutka.pl (kliknij w link: https://zrzutka.pl/uz9ydy) i wpłacić wybraną przez siebie kwotę.