Za sprawą współpracy Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi z mBankiem pod koniec maja odbyła się Międzyprzedszkolna Olimpiada Matematyczna. Jej uczestnicy zmierzyli się z różnorodnymi zadaniami, ale nie zabrakło także zabawy. W konkursie udział wzięli podopieczni Przedszkola Miejskiego w Chocianowie, oraz punktów przedszkolnych z Parchowa i Trzebnic.

W dniu 24 maja 2024 roku w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi w Chocianowie odbyła się wyjątkowa Międzyprzedszkolna Olimpiada Matematyczna. Wydarzenie to zostało zorganizowane pod kierownictwem Alicji Czarnoty i Malwiny Kaźmierskiej. Olimpiada ta była częścią projektu matematycznego "Rosnę z matematyką" sponsorowanego przez mBank.

- Udział wzięło 5 grup przedszkolaków z 4 przedszkoli. Dwie najstarsze grupy z naszego przedszkola oraz dzieci z Punktu Przedszkolnego w Parchowie, Przedszkola w Trzebnicy, Przedszkola Miejskiego w Chocianowie. Wszystkie dzieci doskonale się bawiły podczas zadań matematycznych, które same losowały, zbierały balony, rzucały kostką. Zadania były różnorodne, dostosowane do możliwości dzieci. Malowały, kolorowały, wycinały, kleiły, liczyły i dobrze się bawiły. Nie zabrakło również przerwy i poczęstunku. Atrakcyjne nagrody ufundowane były z grantu w projekcie „Rosnę z matematyką” przez mBank - przekazali pracownicy przedszkola.
My z kolei zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć z tego konkursu, życząc wszystkim jego uczestnikom frajdy płynącej z nauki i zabawy z matematyką.