W ubiegły piątek policjanci z tutejszego komisariatu wraz z Regionalnym Centrum Kultury zorganizowali prelekcję dla seniorów. Podczas spotkania omówione zostały najpopularniejsze sposoby oszustów na wyłudzanie pieniędzy i kradzieże popełniane na starszych i samotnych osobach.

Chocianowski Komisariat Policji Polkowice oraz Regionalne Centrum Kultury w ubiegły piątek, 17 marca zaprosili mieszkańców Chocianowa na bezpłatną prelekcję p.t. "Bezpieczny Senior".

- Policjanci często organizują spotkania z seniorami. Średnio raz w miesiącu spotykają się z nimi on-line, czyli za pośrednictwem mediów społecznościowych - informowaliśmy na naszym portalu w artykule: "Za darmo przeszkolą seniorów przed oszustami i złodziejami". - W ostatnim czasie pojawiły się informacje, jakoby w naszym regionie panoszyli się oszuści stosujący metodę "na policjanta". W związku z tym stróże prawa organizują spotkanie, na którym wyjaśnią w jaki sposób działają złodzieje i jak nie dać się złapać na podstęp wyłudzaczy pieniędzy - dodaliśmy wówczas.
Teraz możemy mieć pewność, że seniorzy zachowają szczególną ostrożność w kontaktach z podejrzanymi osobami lub telefonami. Poniżej zdjęcia nadesłane przez organizatorów.