Dzięki decyzji Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego o stworzeniu godnych warunków handlowych, kolejny przedsiębiorca chętnie zagości w Chocianowie na tutejszym targowisku Gerber. - Będąc na Jarmarkach u Państwa z naszymi Serami w Chocianowie bardzo polubiliśmy to miejsce. Zdecydowaliśmy, że będziemy w soboty na Targowisku w Chocianowie - potwierdził nam Mateusz Dydniański, właściciel Serów Yogiego.

W latach ubiegłych, jeszcze przed rewitalizacją tego miejsca przedsiębiorcy z regionu nie chcieli nawet słuchać o sprzedawaniu swoich produktów na starym targowisku. Teraz, dzięki staraniom Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego w celu zapewnienia najlepszych możliwych warunków dla sprzedawców, przedsiębiorcy z regionu sami ściągają do naszej gminy, aby dzielić się swoimi produktami.

Co nowego kupimy na Targowisku Gerber?

Sery Yogiego to serowarnia o dość zaskakującej lokalizacji. Mieści się w niemal samym centrum Lubina, stolicy polskiej miedzi. Właścicielem jest Mateusz "Yogi" Dydniański, który jak sam zaznacza tworzy sery z mleka krowiego, pozyskanego od lokalnego rolnika. Dotychczas wielokrotnie odwiedzał Chocianów na organizowanych przez Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego Jarmarkach Wielkanocnych i Bożonarodzeniowych. Mieszkańcy chętnie kupowali na jego stoisku, dlatego podjął decyzję o zagoszczeniu w Chocianowie "na dobre".

- W asortymencie są sery świeże podpuszczkowe z różnymi ziołami, kwasowo-podpuszczkowe, jogurty, kefiry, ser typu hallumi (Piszczek), Fetka oraz Ser Serwatkowy (ricotta) - wymienia Mateusz "Yogi" Dydniański.
Jak podkreśla nie produkuje swoich serów, a tworzy je. Zalicza się do jednego z tych szczęśliwców, który nie chodzi do pracy, bo swoją pasję serowarską zamieniłem na styl życia.

- Lubię podkreślać to, że w moich serach jest jeden wielki konserwant... moje serce, które wkładam do tworzenia tych smakołyków. Do zobaczenia na targowisku w Chocianowie - dodaje "Yogi".
Mieszkańcy, którzy uczestniczą w chocianowskich Jarmarkach znają już tę markę i wiedzą, że warto skorzystać z asortymentu oferowanego przez Mateusza Dydniańskiego. My z kolei zachęcamy do odwiedzenia stoiska na chocianowskim targowisku w czasie jego otwarcia, czyli w soboty w godzinach od 8:30 do 12:00. Zachęcamy także do śledzenia naszego portalu. Tutaj zawsze znajdziecie najważniejsze i najciekawsze informacje!