Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy ostrzega przed zbliżającymi się silnymi podmuchami wiatru. Ostrzeżenie dotyczy zdecydowanej większości Polski. U nas zawieje nawet do 80 km/h.

IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne m.in. dla powiatu polkowickiego. Przewiduje się wystąpienie silnego zachodniego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h. W porywach wiatr może przybierać na sile nawet do 80 km/h. Prawdopodobieństwo wystąpienia szacuje się na 80%, a stopień zagrożenia oznaczono numerem 1, co oznacza, że znajduje się obecnie na najniższym poziomie. Synoptyk IMGW-PIB Michał Mercik z Biura Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ocenia, że silny wiatr może utrzymywać się przynajmniej do godz. 17:00.

Warunki sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Należy spodziewać się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym. Zalecana jest ostrożność. Warto śledzić nowe komunikaty i rozwój sytuacji pogodowej.
[KN]