Pierwszy weekend maja okazał się szczęśliwy dla drużyn z gminy Chocianów. Nasze podsumowanie standardowo rozpoczynamy od ligi okręgowej, w której punkty zdobyła Stal Chocianów, ale nie zabrakło także pojedynków Arki Trzebnice, Relaksu Szklary Dolne, Kryształu Chocianowiec i Victorii Parchów.

Chocianowska Stal podejmowała na własnym boisku Czarnych Rokitki. Podopieczni Huberta Urbańskiego niczym nie przypominali ospałej drużyny, która kilka dni wcześniej bezbramkowo mierzyła się z Górnikiem Lubin. Stalówka szybko rzuciła się do ataku i już w pierwszych 10. minutach wypracowała sobie kilka dogodnych okazji do zdobycia gola. Strzały okazywały się jednak niecelne lub wybronione przez bramkarza gości. W 11. minucie obraz gry mógł się diametralnie zmienić, bowiem czerwoną kartkę za faul poza polem karnym obejrzał bramkarz miejscowych.

STAL CHOCIANÓW - GÓRNIK LUBIN (całe spotkanie)

Rzeczywiście kilka minut Stal otrząsała się po stracie jednego zawodnika, a w tym czasie świetną sytuację mieli Czarni. Piłka po strzale jednego z graczy gości trafiła w słupek, a dobitka przeleciała obok bramki. To była pierwsza groźna akcja gości w pierwszej połowie. Później nastała 23. minuta i rzut wolny dla gospodarzy. Mocny strzał odbił się od poprzeczki bramki, po czym piłkę do "pustaka" wbił jeden z napastników stalówki. Miejscowi poszli za ciosem i już kilka minut później w niemal identycznych okolicznościach podwyższyli wynik na 2:0. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy dobrą okazję z rzutu rożnego mieli przyjezdni, lecz dobrze na linii bramowej ustawiony był obrońca chocianowian i wybił piłkę. Ostatni cios w pierwszych 45. minutach należał do gospodarzy, którzy chwilę przez zejściem do szatni pewnie wyegzekwowali rzut karny, podwyższając tym samym prowadzenie na 3:0.

STAL CHOCIANÓW - CZARNI ROKITKI (całe spotkanie)

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Stal konsekwentnie atakowała, czego efektem były kolejne strzelone bramki. Najpierw w 53. minucie po rzucie rożnym i lekkim zamieszaniu w polu karnym, piłka znalazła drogę do bramki gości, a finalny cios Stal zadała w ostatniej akcji meczu. Drugi rzut karny w tym spotkaniu również został pewnie wykorzystany, a ostateczny wynik ustalony na 5:0. Kolejne spotkanie podopieczni Huberta Urbańskiego rozegrają już w najbliższą sobotę o godzinie 16:00 na stadionie w Chocianowie. Rywalem Stali będzie 14. w tabeli Płomień Radwanice. Serdecznie zapraszamy do wspierania naszych!

B-klasa z punktami

Niemniej ciekawie było w B-klasie, gdzie swoje mecze rozgrywały pozostałe drużyny z naszej gminy. I tak Stal II Chocianów sprawiła nie lada niespodziankę pokonując lidera z Obory 3:2. Victoria Parchów podejmowała u siebie Płomień Michów. Ten mecz zakończył się wygraną gości 3:0. Kryształ Chocianowiec zdemolował rywali z Niedźwiedzic aż 7:3. W udziale tej kolejki przypadły również derby gminy Chocianów pomiędzy Relaksem Szklary Dolne a Arką Trzebnice.

Jak napisali na swoim fanpage'u gospodarze tego meczu - W rundzie jesiennej padł wynik 3:1 mimo, iż Arka jako gospodarz grała na naszym boisku. Tym razem to my jesteśmy górą i odbieramy 3pkt z nawiązką. Na meczu pojawiło się aż 21 zawodników, zmuszeni byliśmy więc odprawić trzech na trybuny. W końcu, chłopaki uporali się z kontuzjami i wrócili na tak ważny mecz naszej małej społeczności - dodali.
Spotkanie zakończyło się wygraną Relaksu aż 6:1 a szczególne powody do radości miało dwóch zawodników. Piotr Horyszko ustrzelił hat-tricka, zaś Michał Turalski zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach zespołu ze Szklar Dolnych. Gospodarze cieszą się z wygranej, choć podkreślają, że wynik mógł być jeszcze lepszy.

- Dziś gdyby nasi zawodnicy mieli lepszy celownik to wynik mógłby być wyższy, bo było ku temu wiele okazji - możemy przeczytać na stronie WTS-u.
Wszystkie zespoły już w najbliższą niedzielę czekają kolejne ligowe zmagania, dlatego kibiców zapraszamy na trybuny oraz przed odbiorniki mediów społecznościowych, gdzie na kanale chocianow.tv będzie można obejrzeć pojedynek Stali Chocianów! Aby na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia i publikacje, należy subskrybować kanał lokalnej telewizji Chocianow.tv w serwisach społecznościowych Youtube, a także Facebook.