Jak co roku, ostatni czwartek karnawału zwieńczony został akcją Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego, który już po raz 7. przygotował dla mieszkańców pyszną niespodzianką. "Słodki patrol" w składzie Burmistrz Tomasz Kulczyński, Marszałek Tymoteusz Myrda, Przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Ślipko i Piotr Wandycz oraz radni z Klubu Radnych Chocianów 2023 i ich koalicjanta: Artur Wandycz, Marcin Ślipko i Jerzy Bałecki rozdał na ulicach Chocianowa około półtora tysiąca pączków. Z kolei w sobotę seniorzy spotkali się w Regionalnym Centrum Kultury. Oni również otrzymali pączki od Burmistrza.

Tłusty Czwartek to ostatni czwartek przed Wielkim Postem, rozpoczyna także ostatni tydzień karnawału. Polacy nie odmawiają sobie w ten dzień słodkości, w szczególności pączków, faworków, ciastek i cynamonek. Z inicjatywą rozdania mieszkańcom Chocianowa około 1.500 sztuk pączków po raz siódmy na ulicach już przed czwartkowym południem pojawił się Burmistrz Tomasz Kulczyński wraz ze swoim "Słodkim Patrolem".

(dalsza część artykułu pod nagraniem)


W czwartkowej akcji wziął udział Marszalek Województwa Dolnośląskiego, Tymoteusz Myrda, który podzielił się tą informacją ze swoimi sympatykami w mediach społecznościowych.

Najbardziej lubię pączkowe klasyki, czyli te z "marmeladą" - zażartował Marszałek Myrda. - Dzisiaj poczęstowałem nimi mieszkańców Chocianow.pl i Miasto Lubin. W Tłusty Czwartek nikt nie był w stanie się oprzeć. Dzisiaj nie liczymy kalorii - dodał w ubiegły czwartek Marszałek Tymoteusz Myrda.
Dwa dni później, w sobotnie popołudnie w Regionalnym Centrum Kultury spotkali się chocianowscy seniorzy, którym również Burmistrz Tomasz Kulczyński sprezentował przepyszne pączki. To kolejny już raz, kiedy włodarz naszej gminy pamiętając o seniorach wspiera ich w organizacji tego wieńczącego karnawał spotkania. Na scenie swoje talenty zaś zaprezentowali muzycy Ogniska Muzycznego tutejszego centrum kultury oraz Zespół Jarzębina.

Poniżej publikujemy zdjęcia z obu wydarzeń. Niech uśmiechy obdarowanych pomogą ocenić Wam czy pomysł Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego przypadł mieszkańcom do gustu.