Nie trzeba startować w wyborach samorządowych, aby poznać smak władzy i trudności wynikające z zarządzania Gminą Chocianów. Wystarczy wziąć udział w licytacji, aby spędzić "Dzień z Burmistrzem Chocianowa".

O tym, że do pomocy młodemu mieszkańcowi naszej gminy włącza się coraz więcej osób, pisaliśmy ostatnio w naszym artykule: "Zbierają na operacje". Dzisiaj dotarła do nas bardzo dobra informacja. Do akcji włączył się Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński.

- Jeśli chcesz usiąść w fotelu sternika naszej Gminy, porozmawiać z naczelnikami urzędu, poznać plany inwestycyjne, odwiedzić miejsca przyszłych zmian, pojawić się z wizytą we wszystkich jednostkach organizacyjnych Gminy, zjeść obiad z Burmistrzem i spędzić z nim sam na sam miły czas, wesprzyj licytacje dla Bruna - czytamy w poście opublikowanym na stronie Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. - Zmierz się z trudnymi decyzjami, presją, odpowiedzialnością... zasiądź w fotelu, zalicytuj wygraj - zachęca włodarz Chocianowa do udziału w licytacji.
Przypomnijmy, że podczas trzeciego badania prenatalnego lekarka zwróciła uwagę na poszerzenie komór mózgowych u Bruna. Dziś szansą dla Bruna jest operacja w Paley Institute w Warszawie.

- W ósmym miesiącu ciąży usłyszałam wyrok: dziecko niepełnosprawne, nieprawidłowo wykształcone dłonie i stopy. Pękło mi serce - wspomina mama Bruna.
"Dzień z Burmistrzem Chocianowa" to licytacja, która potrwa do 15 kwietnia do godziny 20:00. Cena wywoławcza to 1000 złotych, jednak już pierwsze osoby włączyły się do licytacji. Akcję dla Bruna można znaleźć na stronie Się Pomaga, a także w mediach społecznościowych: Licytacje dla Bruna. Aby wziąć udział w tej konkretnej licytacji należy podać zadeklarowaną kwotę bezpośrednio w komentarzach pod postem: "Dzień z Burmistrzem Chocianowa".