Od dzisiaj Starostwo Powiatowe w Polkowicach będzie otwarte dla interesantów. W związku z trwającym stanem epidemii zmianie ulega jednak funkcjonowanie urzędu, szczególnie w miejscach bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami.

Na szczególne środki ostrożności będą musieli przygotować się zwłaszcza wszyscy mieszkańcy powiatu, którzy potrzebują załatwić sprawy w Wydziale Komunikacji, czy u Powiatowego Rzecznika Konsumentów. Tam należy uprzednio umówić się na wizytę telefonicznie. Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa oraz Wydział Administracji Budowlanej zostały przeniesione na poziom II. Urzędnicy zalecają, aby w kasie dokonywać wpłat za pomocą karty płatniczej. Mając na uwadze bezpieczeństwo klientów oraz pracowników na terenie Starostwa Powiatowego obowiązuje zasada zakrywania nosa i ust, dezynfekcja rąk przy wejściu, oraz 2 metry odległości.

Aby załatwić sprawy w Wydziale Komunikacji, czy u Powiatowego Rzecznika Konsumentów należy uprzednio umówić się na wizytę telefonicznie
Sprawy związane z rejestracją i przerejestrowaniem pojazdów należy umawiać telefonicznie pod numerem: 76-746-15-39, zmiany w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu, odbiór dokumentów i pozostałe sprawy pod numerem: 76-746-15-42, sprawy związane z uprawnieniami kierowców, prawem jazdy i profilem kierowcy pod numerem: 76-746-15-41. Z kolei naczelnik wydziału komunikacji dostępny jest pod numerem: 76-746-15-36. Do wydziału można również wysłać fax na numer: 76-746-15-43.

Dokumenty do Wydziału Komunikacji można składać również w Biurze Obsługi Interesanta na poziomie I. Pracownicy starostwa zachęcają również do kontaktu z urzędem poprzez platformę e-PUAP. Jak zaznaczają kasa w urzędzie będzie czynna, jednak proszą, aby wpłat dokonywać przy pomocy kart płatniczych lub do wniosków dołączać dowody wpłat.
[KN]