To były ważne dni ze względu na kilka okazji. Wśród nich Święto Edukacji Narodowej, pasowanie na pierwszoklasistów w gminnych podstawówkach, obchody 75-lecia Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Trzebnicach oraz nagrody Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego dla nauczycieli. Całość uwieczniła w swoim reportażu lokalna telewizja chocianow.tv (wideo poniżej).

We wszystkich szkołach podstawowych na terenie gminy Chocianów w ubiegłym tygodniu odbyło się pasowanie na ucznia. Były występy, podziękowania dla nauczycieli i łzy wzruszenia u rodziców. Dla Szkoły Podstawowej w Trzebnicach była to także idealna okazja do świętowania 75-lecia swojego powstania. Ubiegły tydzień to także święto całej kadry pedagogicznej.

- Właśnie z tej okazji wyróżnieni zostali chocianowscy nauczyciele: Anna Ciupa i Elżbieta Dzedzej z Przedszkola Miejskiego w Chocianowie, Barbara Chruściel i Ewelina Drożdż z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Chocianowie, Dorota Kyc, Ewa Kopczyńska, Jarosław Mołodyński oraz Wojciech Kyc ze Szkoły Podstawowej im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie, Jadwiga Dyląg oraz Magdalena Biernat – Dąbrowska ze Szkoły Podstawowej w Parchowie, Jacek Nowicki i Anna Łuczkowska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szklarach Dolnych, a także Kamil Lis, Barbara Kielar i Bożena Kułacz ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Trzebnicach. Nagrody wyróżnionym osobiście wręczył Burmistrz Tomasz Kulczyński - wspomnieli reporterzy lokalnej telewizji chocianow.tv.
Zapraszamy do obejrzenia całego reportażu, w tym ważnych dla pierwszoklasistów chwil z ich pasowania na ucznia. Aby na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia i publikacje, należy subskrybować kanał lokalnej telewizji Chocianow.tv w serwisach społecznościowych Youtube, a także Facebook.