- Na początku listopada Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski odwiedził Chocianów, aby wspólnie z Burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim omówić najważniejsze punkty współpracy gminy z rządem - poinformowali dziennikarze chocianow.tv. Wśród tematów pojawił się zakup węgla po preferencyjnych cenach. Dziś znamy szczegóły!

Dziś już wiemy, że gmina Chocianów poradziła sobie z zagadnieniem dostępności tańszego węgla, a mieszkańcy, którzy są uprawnieni do zakupu węgla po cenie nie wyższej niż 2 tysiące złotych za tonę, mogą zgodnie z wytycznymi nabyć w tym roku półtorej tony tego surowca.

Mieszkańcy, którzy chcą kupić węgiel na preferencyjnych warunkach muszą z Ośrodka Pomocy Społecznej pobrać zaświadczenie potwierdzające posiadanie uprawnienia do zakupu węgla w niższej cenie - poinformowała na antenie chocianow.tv, kierownik OPS Natalia Szcześniak. 
Jak informują urzędnicy, po pobraniu zaświadczenia należy wypełnić wniosek w sprawie zakupu węgla na warunkach preferencyjnych (zdjęcie poniżej) z określeniem rodzaju węgla oraz ilości (max 1,5 tony w 2022 roku), a następnie złożyć te dokumenty bezpośrednio w biurze operatora: SAM-BUD-ROL Sp. z o.o. w Radwanicach.

Operator skontaktuje się z uprawnionym odbiorcą w celu potwierdzenia danych z zamówienia. Do ceny zostanie doliczony koszt transportu, który nie jest wliczany w cenę sprzedaży węgla - informują pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów. - Płatność dokonywana będzie przez uprawnionego nabywcę w dniu odbioru, gotówką przed rozładunkiem w miejscu dostawy. Przed rozładunkiem należy przekazać dostawcy oryginały zaświadczenie potwierdzającego uprawnienie do preferencyjnego zakupu węgla - dodają urzędnicy.
Z firmą można także skontaktować się pod numerem telefonu: 668-324-000 podając numer zaświadczenia z OPS Chocianów w celu weryfikacji prawa do zakupu węgla w cenie preferencyjnej lub poprzez wysłanie skanu zamówienia oraz zaświadczenia na adres e-mail: radwanice@samudrol.pl.

Odpowiednie dokumenty znajdziesz na BIP

Informacja o sposobie realizacji preferencyjnej sprzedaży węgla kamiennego znajduje się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy Chocianów (kliknij link).

Poniżej prezentujemy także cały reportaż przygotowany przez lokalną telewizję. Aby na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia i publikacje, należy subskrybować kanał lokalnej telewizji Chocianow.tv w serwisach społecznościowych Youtube, a także Facebook.