Burza w mediach społecznościowych pod postem "zagadką" Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. Mieszkańcy zgadują gdzie powstaje nowy plac zabaw, ale także wskazują nieudolność tych radnych, którzy pomimo, iż chwalą się swoją skutecznością, nie potrafią załatwić podstawowych potrzeb swoich wyborców.

Tajemniczy post ze zdjęciami budowy nowego placu zabaw dla najmłodszych mieszkańców Chocianowa zamieścił w mediach społecznościowych Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński (sprawdź na: https://www.facebook.com/BurmistrzChocianowa/posts/197830165687670).

- Już niedługo, tak jak Państwu obiecałem, powstanie kolejny plac zabaw. Cieszę się, że kolejny raz w tej kadencji mogę zrealizować miejsce dla Państwa pociech - zauważył Burmistrz Kulczyński. - Czy zgadną Państwo gdzie powstaje pierwszy taki w naszej Gminie nowoczesny profesjonalny plac zabaw? - zapytał włodarz Chocianowa.
Na jednym ze zdjęć (wszystkie poniżej) widać w tle przychodnię zdrowia położoną w Chocianowie przy ulicy 3 Maja. Zgadujemy zatem, jak większość komentujących na stronie włodarza w mediach społecznościowych, że to właśnie obok nowego targowiska stanie nowy plac zabaw. W komentarzach posypały się pochwały dla Burmistrza Kulczyńskiego, a także radnych, którzy współpracują z nim w obecnej kadencji. W tym miejscu należy wspomnieć o radnym Henryku Osolińskim, który jest radnym w tym okręgu.

Mieszkańcy pytają o skuteczność

Nie zabrakło także pytań o pracę innego radnego, wybranego przez mieszkańców ulic Wesołej i Armii Krajowej. To ten sam radny, który chwalił się swoją skutecznością, jednak ani w przypadku targowiska (czytaj Radny podkablował bazar - handlarze zostali bez prądu), ani w innych kwestiach (czytaj Wojewoda odesłał walentynkę radnego) nie wykazał się korzyściami dla swoich wyborców. Także w tym przypadku posypało się wiele cierpkich słów.

- Mamy takiego radnego, który w mediach społecznościowych i na posiedzeniach rady chwali się swoją skutecznością, ale efektów nie widać, bo się obraził na urzędników i głosuje przeciwko burmistrzowi, to jak ma się dogadać? - pyta retorycznie jeden z mieszkańców ulicy Wesołej.
Chcieliśmy zapytać radnego, który swoje zasiadanie w radzie rozpoczął po wyborach w 2014 roku o skuteczność w realizowaniu jego programu wyborczego, oraz dlaczego przez ostatnie ponad 6,5 roku nie udało mu się zadbać o bezpieczne atrakcje dla dzieci z jego okręgu, jednak nie udało nam się do niego dodzwonić. Spytaliśmy zatem innego radnego, szefa klubu radnych Chocianów 2023, którzy współpracują z włodarzem.

- Widać gołym okiem, jak pozytywnym odzewem cieszą się nasze inwestycje, jak np. place zabaw. Profesjonalnych placów zabaw nie było podczas obejmowania przez nas naszych funkcji. Dzisiaj sukcesywnie budowane są nowe, oczywiście w okręgach gdzie jest wola współpracy i działania na rzecz mieszkańców. Wiem, że mieszkańcy to widzą i doceniają, ale są też tacy, którzy żałują, że wybrali radnych, którzy nie realizują obietnic, np. placów zabaw - komentuje szef Klubu Radnych Chocianów 2023, radny Rady Miejskiej w Chocianowie Artur Wandycz. - Tak, jak obiecaliśmy inwestycje w tej kadencji realizujemy i mam nadzieję, że również w następnej kadencji będziemy mogli realizować, ponieważ także na wsiach chcemy mieć profesjonalne place zabaw. Idziemy sukcesywnie do celu - komentuje sprawę Artur Wandycz.
W międzyczasie zwróciliśmy się też w stronę tutejszego magistratu i zapytaliśmy o całą sytuację.

- Nie będę komentował skuteczności radnych, bo to nie jest moje zadanie, ale myślę, że mieszkańcy widzą, którzy radni współpracują z Burmistrzem i w jaki sposób realizuje się ich programy wyborcze w ich okręgach - komentuje Krzysztof Bagiński z Urzędu Miasta i Gminy Chocianów. - Cieszymy się, że mieszkańcy będą mogli korzystać z kolejnego placu zabaw, które były jedną z obietnic Pana Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego w rozmowach z mieszkańcami jeszcze przed wyborami w 2018 roku - dodaje Bagiński.
Więcej o współpracy radnych z włodarzem Chocianowa, a także nowych placach zabaw w naszej gminie pisaliśmy m.in. w naszych artykułach: "Współpraca buduje", "Coraz ładniej w centrum miasta", "Nowe targowisko rośnie w oczach" oraz  "Powstaną nowe place zabaw i siłownia".