Nasze ostatnie doniesienia o powstaniu "Leśnego Zakątka", nowego osiedla domków jednorodzinnych spotkały się z dużym zainteresowaniem naszych Czytelników. W związku z tym pojawiło się również mnóstwo pytań, dlatego sprawdzamy w jakich cenach będą nieruchomości przeznaczone do zabudowy mieszkaniowej.

Jak pisaliśmy w ubiegłym tygodniu, Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński postanowił rozszerzyć swoją obietnicę wyborczą, dlatego zaprezentował pomysł na nowe osiedle mieszkaniowe w urokliwej części Chocianowa dla wszystkich. Atutem działek ma być lokalizacja wśród zieleni, głównie świerków, w malowniczej scenerii, oddalona od zgiełku, w tak potrzebnej ciszy i spokoju, bliskość do popularnych tras rowerowych prowadzących bezpośrednio do Borów Dolnośląskich.

Wybudowana i oświetlona przez gminę została także droga dojazdowa, przy której dostępne będą wszystkie media: elektryka, gaz, woda i kanalizacja, a każdy z nowych nabywców będzie mógł sam zdecydować jakie drzewa pozostawi na swojej działce.


- Łącznie na obszarze ponad 237 arów do przetargu wystawionych zostanie 21 działek - podlicza Krystian Wan z Urzędu Miasta i Gminy Chocianów. - Ceny nieruchomości gruntowej do sprzedaży w drodze przetargu nieograniczonego zaczynają się od niespełna 45 tysięcy złotych i nie przekroczą kwoty 57 tysięcy złotych. Średnia cena działki to niespełna 49 tysięcy złotych, warto jednak zauważyć, że tylko 3 działki będą odrobinę droższe - dodaje Wan.
O nowym osiedlu w przestrzeni publicznej mówiło się już od dawna. Dzisiaj w Biuletynie Informacji Publicznej możemy odnaleźć Wykaz nieruchomości gruntowej do sprzedaży w drodze przetargu nieograniczonego. Wynika z niego, że działki na sprzedaż będą miały powierzchnię między 10 a 13 arów.

Po raz pierwszy oficjalnie te doniesienia znalazły potwierdzenie w ubiegłym tygodniu w naszym artykule "Działki za 50% - obietnica wyborcza staje się faktem". Dzięki temu wiemy, że nowe osiedle domków jednorodzinnych powstanie dzięki zakończeniu realizacji pierwszej w tej kadencji drogowej inwestycji wzdłuż ulic Środkowej, Jagodowej oraz Szprotawskiej. To właśnie przy tej ostatniej powstanie "Leśny Zakątek". Wszyscy zainteresowani już niebawem powinni spodziewać się ogłoszenia o przetargu.
[KN]