Gdy tylko dowiedzieli się o nieszczęściu, jakie spotkało dzisiejszej nocy 3 rodziny z Chocianowca od razu postanowili działać. Artur Wandycz, szef Klubu Radnych Chocianów 2023 założył zbiórkę na portalu internetowym i cała akcja poszła w ruch. Każdy może pomóc ludziom, którzy na miesiąc przed świętami, u progu zimy zostali bez dachu nad głowami! Wiadomość nagłośnili dziennikarze lokalnej telewizji chocianow.tv.

Przypomnijmy, że w nocy z czwartku, 23 listopada na piątek, 24 listopada w Chocianowcu w Gminie Chocianów doszło do pożaru domu wielorodzinnego. W jego wyniku ucierpiały 3 rodziny, które straciły dach nad głową (czytaj: "Spłonął dach budynku wielorodzinnego w Chocianowcu").

Strażacy obecnie dogasili pożar budynku, po czym wyciągnęli ze środka rzeczy osobiste, które przekazali poszkodowanym. Trwają obecnie czynności wyjaśniające okoliczności tego zdarzenia - informowaliśmy w naszej aktualizacji z godziny 13:30.
Na miejscu pracowało 12 zastępów, w tym z Państwowej Straży Pożarnej z Polkowic i Chojnowa, a także Ochotnicze Straże Pożarne z Chocianowa, Szklar Dolnych, Parchowa, Jaroszówki, Nowej Wsi Lubińskiej, Przemkowa i Sobina. Na miejscu pojawiła się także Policja, Pogotowie oraz Energetyka.

Tuż przed zimą, na miesiąc przed świętami trzy rodziny z Chocianowca zostały bez dachu nad głową, bez ubrań, bez jedzenia, bez podstawowych środków higieny, a dzieci dodatkowo bez zabawek i bez przyborów szkolnych oraz bez perspektyw na lepsze jutro. Zbiórka ma na celu pomoc każdej z nich - czytamy w opisie zbiórki. - Dla mnie, jako ich sąsiada i jednocześnie radnego z Chocianowca, ta sytuacja jest mi wyjątkowo bliska. Dlatego w imieniu całego Klubu Radnych Chocianów 2023 dla każdej z rodzin chcemy zebrać po 30 tysięcy złotych. Proszę o wpłatę choćby najmniejszej kwoty. Każda złotówka pomoże poszkodowanym szybciej wrócić do normalności! - dodał w swoim apelu radny Artur Wandycz.
Już przed godziną 18:00 w zbiórce wzięło udział 35 wpłacających, którzy wpłacili dotychczas łącznie ponad 5 tysięcy złotych. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć akcję zapraszamy na stronę: https://zrzutka.pl/nsb5e4.