Osoby, które nie posiadają możliwości wypełnienia formularza we własnym zakresie mogą skorzystać z przygotowanego stanowiska do wykonania samospisu w Urzędzie Miasta i Gminy Chocianów w pokoju nr 4a. Wyznaczeni pracownicy w razie potrzeby zapewnią pomoc przy dokonaniu czynności spisowych. Stanowisko dostępne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30.

Przypomnijmy, że Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) jest przeprowadzany na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w terminie od 1 kwietnia 2021 roku do 30 września 2021 roku, według stanu na dzień 31 marca 2021 roku, godzinę 24:00. Pisaliśmy o tym już wielokrotnie na naszym portalu, m.in. w artykułach: "Spis powszechny wystartował", a także "Spisałeś się przez Internet? Możesz wygrać samochód".

Spisu można dokonać samodzielnie w specjalnej aplikacji dostępnej na stronie spis.gov.pl. Dla osób, które nie posiadają Internetu lub nie chcą popełnić błędu przy wypełnianiu formularza, czeka specjalne stanowisko w chocianowskim magistracie, dostępne od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30. Wyznaczeni pracownicy służą swoją pomocą podczas czynności spisowych.