Burmistrz Tomasz Kulczyński podejmuje kolejne działania związane z poprawą bezpieczeństwa na drogach naszej gminy. W swoim wpisie w mediach społecznościowych przekazał informację o montażu kolejnej tablicy nagradzającej kierowców za przepisową jazdę. Przypomniał także o obowiązku bezwzględnego zatrzymania auta przed przejazdami kolejowymi.

Interaktywne tablice informujące kierowców o prędkości z jaką podróżują stoją w naszej gminie na ulicy Głogowskiej oraz przy tzw. wylocie na Przemków (czytaj: "Buźki zmotywują do zdjęcia nogi z gazu"). Teraz przyszedł czas na ulicę Trzebnicką.

Zwracaliście się do mnie Kochani z prośbą o zrobienie czegoś w sprawie ograniczenia prędkości na ulicy Trzebnickiej. Niestety Gmina nie ma kompetencji do ustawienia fotoradarów, wiec tak jak na ul. Głogowskiej, czy na wylocie na Przemków tak i na ul. Trzebnickiej stanęła dzisiaj „buźka”, która uśmiechem wynagradza za jazdę z przepisową prędkością - poinformował w ubiegłym tygodniu Burmistrz Tomasz Kulczyński.
Przypomnijmy, że to już kolejne działania podejmowane przez Burmistrza Kulczyńskiego mające na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego. O szczegółach pisaliśmy m.in. na stronach: "Nowe progi zwalniające na ulicach Chocianowa", "Lampy solarne już działają. Gdzie?" oraz "Policjanci w Chocianowie z nowymi narkotestami".

- Mam nadzieje, że „buźka” wraz ze znakiem STOP na przejeździe kolejowym znacząco wpłyną na zmniejszenie prędkości pojazdów i zwiększenie bezpieczeństwa z czego bardzo się cieszę. Pamiętajcie, noga z gazu i zatrzymujemy się na STOP - przypomniał włodarz Chocianowa.
O konieczności zatrzymania przed przejazdami kolejowymi również pisaliśmy na naszym portalu (czytaj: "Bezwzględny STOP na przejeździe"). Z kolei cały wpis Burmistrza znajdziecie na stronie: www.facebook.com/PrawdziwyBurmistrzChocianowa. Dbajcie o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników ruchu.