Już od poniedziałku ciężki sprzęt wjedzie do Chocianowa po torach, dlatego pracownicy firmy ZUE S.A. proszą wszystkich użytkowników przejazdów kolejowych o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie się do obowiązujących objazdów. Niektóre z miejsc zostaną wyłączone z ruchu.

Od poniedziałku, 4 lipca firma zajmująca się przywróceniem torowiska w naszej Gminie rozpoczyna prace maszyn kolejowych, co wpłynie znacząco na utrudnienia na przejazdach na drogach w Chocianowie.

- Przejazdy na ul. Spacerowej i Łąkowej będą zamknięte na potrzeby wykonania nawierzchni przejazdowej od 04.07.2022 do 15.07.2022r. - informuje Mateusz Kura, kierownik budowy. - Ruch samochodowy będzie prowadzony uzgodnionymi objazdami dla ul. Spacerowej przez drogę wojewódzką, a dla ul. Łąkowej przez przejazd, który będzie likwidowany - dodaje.
Oznacza to, że już niebawem w Chocianowie zaczną pojawiać się pojazdy szynowe poruszające się po torach, co wymaga szczególnej ostrożności kierujących i pieszych na przejazdach kolejowych.