O miano Sportowego Talentu 2020 walczy Amelia Sawajda z chocianowskiego klubu karate "Sento-Kan". Po etapie powiatowym czas na etap wojewódzki. Czy chocianowianie pomogą swojej reprezentantce wygrać popularny plebiscyt?

W pierwszym etapie wychowanka Wiesława Olewicza, reprezentująca chocianowski Klub Karate Shotokan "Sento-Kan" Amelia Sawajda startując z powiatu bolesławieckiego (gdzie aktualnie mieszka) z liczbą 380 punktów zwyciężyła etap powiatowy, zostawiając rywali daleko w tyle. Teraz przyszedł czas na etap wojewódzki, w którym aktualnie Amelia zajmuje wysoką 10 lokatę.

Amelia Sawajda, zawodniczka naszego chocianowskiego Klubu Karate Tradycyjnego "SENTO-KAN" wygrała plebiscyt na najlepszego sportowca w powiecie bolesławieckim - informuje Beata Olewicz z chocianowskiego Klubu Karate "Sento-Kan". - Przed nami ostra walka o tytuł Sportowego Talentu 2020, dlatego zachęcamy do głosowania na Amelię - dodaje Olewicz.
Jak podaje organizator, Plebiscyt Sportowy "Gazety Wrocławskiej" to najstarszy i najbardziej prestiżowy ranking sportowy w naszym regionie. W tym roku nagrody dla najlepszych sportowców, trenerów i drużyny zostaną przyznane już po raz 68. Od kilku lat plebiscyt jest prowadzony w szerokiej formule, w której nagradzani są nie tylko zawodnicy, lecz także trenerzy, drużyny i ludzie sportu wszystkich dyscyplin i wszystkich szczebli. Patronem plebiscytu jest Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Cezary Przybylski.

Nasza córka Amelia Sawajda bierze udział w Plebiscycie Gazety Wrocławskiej na Sportowy TALENT roku 2020. Trenuje karate tradycyjne w SENTO-KAN w Chocianowie. Smsy o treści SWJ.77 można wysyłać pod nr 72355 - zachęcała do głosowania na swoją pociechę Agnieszka Sawajda. - Dziękujemy za wszystkie oddane głosy na naszą córkę - dodała dumna mama.
Na tym etapie głosowanie odbywa się w takiej samej formie. Koszt jednego SMS-a to 2,46 zł (cena z VAT). Głosować można także za pośrednictwem strony internetowej (link: https://gazetawroclawska.pl/p/kandydat/amelia-sawajda%2C1863001/). Amelia zajmuje aktualnie 10 lokatę w województwie dolnośląskim z łączną liczbą 393 punktów. Do lidera brakuje jej ponad 1100 głosów. Głosowanie potrwa jeszcze przez 8 dni, do środy, 20 stycznia do godz. 22:00.
[KN]