Kolejne środki finansowe płyną do klubów piłkarskich z Gminy Chocianów. Na piątkowym zebraniu zarządu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej podjęto decyzję, że kluby z naszego województwa otrzymają łącznie blisko pół miliona złotych.

W ubiegłym roku wszystkie kluby mogły cieszyć się z nowych piłek, a latem zostały zwolnione z opłaty startowej. Ponadto, dzięki drugiemu miejscu w klasyfikacji Pro Junior System do kasy Stali Chocianów wpłynęło 25 000 złotych.

- Wszyscy zaciskamy pasa, a zyskiem dzielimy się z członkami Związku. Jest ich grubo ponad 600, więc jest komu dawać. Kluby z Gminy Chocianów łącznie mogą liczyć na ponad cztery tysiące złotych – mówi Adam Michalik, Dyrektor Podokręgu Legnica DZPN.
To kolejne wsparcie dla klubów z naszej Gminy, odkąd Michalik zamienił chocianowski Urząd na stanowisko Dyrektora Podokręgu Legnica. Teraz wszyscy mogą liczyć na dodatkową gratyfikację finansową. Na najwięcej, bo 2000 złotych liczyć może Stal. 700 złotych trafi do Arki Trzebnice (Klasa A), a po 500 złotych otrzymają przedstawiciele Klasy B, czyli Kryształ Chocianowiec, Relaks Szklary Dolne oraz Victoria Parchów. O dwieście złotych mniej otrzyma futsalowy Madness Chocianów.

- Od dawna było wiadomo, że lokalnym związkiem można zarządzać efektywniej, niż to było za czasów OZPN Legnica. Od samego początku każdą "górkę" zwracamy do klubów. Wiele osób mówi, że ostro karzemy za nieprawidłowości. Jak widać, później i tak te środki wracają do klubów. Podsumowując. Cierpią Ci co nie potrafią się zachować, a reszta na tym zyskuje. Myślę, że to sprawiedliwe rozwiązanie – podkreśla Adam Michalik.
Warto podkreślić, że w Zarządzie Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej zasiadają m.in. Burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła, a także specjalista ds. inwestycji i remontów Gminy Chojnów – Janusz Cygan. Na czele tej organizacji stoi natomiast Andrzej Padewski, który wielokrotnie pojawiał się na meczach Stali Chocianów.
[KN]