Dokładnie za tydzień, w pierwszy wtorek października odbędzie się finał rejonowy XXIV edycji konkursu wiedzy o Policji pn. "Razem bezpieczniej", dlatego na barkach polkowickich funkcjonariuszy spoczął przyjemny obowiązek, przygotowania młodzieży z Ochotniczych Hufców Pracy z Polkowic, Chocianowa i Przemkowa do zbliżających się zmagań, w których będą rywalizować z rówieśnikami z Góry, Legnicy oraz Jawora.

XXIV edycja konkursu wiedzy o Policji "Razem Bezpieczniej" jest jedną z form popularyzowania bezpiecznego zachowania, ograniczania przestępczości i demoralizacji młodzieży.

- Jednym z celów konkursu jest edukowanie i uwrażliwienie najmłodszych na właściwe zachowania w różnych sytuacjach społecznych oraz kształtowanie umiejętności i nawyku wyboru bezpiecznych zachowań przez młodzież w codziennych sytuacjach życiowych - informuje mł.asp. Przemysław Rybikowski Oficer Prasowy KPP w Polkowicach. - Podczas spotkań z polkowickimi policjantami uczestnicy mieli możliwość nie tylko zapoznać się z obowiązkami i uprawnieniami Policji, ale także nauczyć się zasad postępowania w sytuacji zagrożenia mienia, życia i zdrowia ludzkiego - dodaje funkcjonariusz.
Nadchodzący konkurs jest owocem współpracy, która wynika z porozumienia zawartego pomiędzy Komendantem Wojewódzkim Policji we Wrocławiu i Komendantem Wojewódzkim Ochotniczych Hufców Pracy we Wrocławiu. Uczestnikom życzymy powodzenia!