Wielki polityczny reset zapowiedział Burmistrz Tomasz Kulczyński. Chodzi o kluby radnych działające w Radzie Miejskiej w Chocianowie. Jak pokazuje przykład naszej gminy, idea klubów w tak małej społeczności się nie sprawdza.

Działalność klubów politycznych w ramach Rad Miejskich jest częstą praktyką w polskich samorządach. Sprowadza się to głównie do tego, że część radnych jest po tzw. stronie rządzącej, a część w tzw. opozycji. Burmistrz Tomasz Kulczyński proponuje wszystkim radnym wielki reset i chęć współpracy nie w ramach klubów partyjnych, a w ramach jednej Rady, do której wszyscy mieszkańcy wybierali swoich reprezentantów.

Kochani, nadchodzi czas wielkich inwestycji, musimy działać Razem! Każdy mieszkaniec, każdy z Państwa, jest tak samo ważny- nie mogę pozwolić na podziały okręgów, radnych- za i przeciw w naszej małej Ojczyźnie, naszym Chocianowie. Proszę! Nie zmarnujmy dobrych lat inwestycji i potężnych historycznych dofinansowań, które dzięki pracy dla Państwa udało mi się pozyskać - zwrócił się do wszystkich mieszkańców naszej gminy Tomasz Kulczyński, Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów. - Jako prekursor zmian w Gminie Chocianów, które zainicjowałem dzięki Państwu w 2018 roku, cieszę się, że przez ostatnie lata mogłem udowodnić swoją sprawczość i skuteczność!! Nasza Gmina jest obecnie szanowanym partnerem w całym regionie. Zdaję sobie sprawę z ogromnych zaległości i dużych potrzeb, ale RAZEM MOŻEMY je nadrobić, dlatego: DOSYĆ PODZIAŁÓW, DOSYĆ ZALEŻNOŚCI, DOSYĆ PRZYNALEŻNOŚCI. Każdy mieszkaniec jest tak samo ważny, a Chocianów jest za małą gminą, abyśmy dzielili się na polityczne kluby. Dlatego wyjdźmy z klubów! Apeluje o jedną rade działającą wspólnie, by być #DumniZChocianowa na rzecz inwestycji, rozwoju i dobrych zmian. Przestańmy się dzielić i niech połączy nas współpraca na rzecz mieszkańców Naszej Gminy - zwrócił się do radnych włodarz Chocianowa Tomasz Kulczyński.
Cały wpis Burmistrza dostępny na stronie: https://www.facebook.com/PrawdziwyBurmistrzChocianowa/posts/126269136434099. Przypomnijmy, że w tej kadencji na krok rozwiązania klubu zdecydowała się już trójka radnych. Obecnie w radzie funkcjonują dwa kluby radnych (PiS i Chocianów 2023) oraz radni niezrzeszeni. Jeśli pomysł włodarza Kulczyńskiego przypadnie radnym do gustu, wówczas w Radzie Miejskiej nie będzie żadnego klubu radnych, co może zniwelować polityczne niechęci i otworzy radnych na współpracę "każdy z każdym".