Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas.

Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo, że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy teraz wszyscy mogą z łatwością posadzić własne drzewo. Do akcji dołączyli już chocianowscy radni z Klubu Radnych Chocianów 2023.

Zachęcamy Państwa Bardzo Serdecznie do przyłączenia się do akcji sadzenia drzewek. Sadzonki można odebrać w siedzibie Nadleśnictwa - piszą radni na jednym z popularnych portali społecznościowych. - My już drzewka odebraliśmy i niedługo zasadzimy je m.in. w Państwa okręgach - dodają.
Każdy może przyłączyć się do tej ogólnopolskiej akcji. Sadzonki są rozdawane dzisiaj w siedzibach wszystkich 430 nadleśnictw oraz 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych w Polsce. Dla wszystkich chętnych pracownicy Lasów Państwowych przygotowali łącznie aż milion sadzonek.
[KN]