Artur Wandycz, szef Klubu Radnych Chocianów 2023 założył zbiórkę na portalu internetowym, urzędnicy z chocianowskiego magistratu na szybko zebrali i wpłacili tysiąc złotych, a Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Piotr Wandycz wpłacił całą swoją dietę. Wspólnie z radnym Marcinem Ślipko przekazał teraz pieniądze ostatniej z poszkodowanych w pożarze rodzinie. Efekty tej zbiórki to także ogromny sukces mieszkańców, którzy otworzyli swoje serca.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o dwóch pierwszych rodzinach, które otrzymały pieniądze z tej zbiórki (czytaj: "Pierwsza pomoc trafia do pogorzelców" oraz "Druga rodzina otrzymała pieniądze"). Dziś mamy potwierdzone informacje dotyczące trzeciej, ostatniej poszkodowanej rodziny, do której trafiła zebrana gotówka!

- To bardzo ważne, że w trudnych chwilach potrafimy się zjednoczyć i potrafimy pomagać. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w tę zbiórkę. W imieniu wszystkich wpłacających przekazaliśmy wsparcie każdej z trzech rodzin - podsumował akcję Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Chocianowie Piotr Wandycz, który wspólnie z radnym Marcinem Ślipko przekazał ostatnie pieniądze poszkodowanej rodzinie.
Przypomnijmy, że wpłacający odpowiedzieli bardzo chętnie, bo dokonali ponad stu wpłat. Łącznie mieszkańcy zebrali 18 tysięcy 30 złotych, co oznacza, że do każdej z rodzin trafiło po 6 tysięcy 10 złotych.