W samo południe zakończyło się głosowanie na najlepszego Waszym zdaniem radnego Powiatu Polkowickiego wybranego w 2018 roku z terenu miasta i gminy Chocianów. Kto wygrał, a kto cieszy się najsłabszym poparciem i dlaczego?

Najlepiej ocenioną radną wybraną przez mieszkańców Gminy Chocianów do grona powiatowych rajców została szefowa komisji rewizyjnej Rady Powiatu, Marcelina Falkiewicz z wynikiem 43,3% wszystkich głosów. Tuż za nią z wynikiem 36,5% uplasował się członek Zarządu Powiatu Polkowickiego, Franciszek Skibicki. Podium (z wynikiem 16,3%) zamyka wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Marianna Kowalska.

Najgorzej w tym zestawieniu wypadł przewodniczący Rady Powiatu, Henryk Czekajło. Nie zdobył on zaufania nawet co dwudziestego z naszych Czytelników. Skąd tak słaby (3,9% głosów) wynik? Odpowiedzi na to pytanie zdaje się dostarczać jeden z komentarzy, jaki pojawił się w naszych mediach społecznościowych w trakcie trwania tego plebiscytu.

Ten pan już dawno powinien ze sceny zejść... Nie nadaje się do pełnionej funkcji - skomentował jeden z naszych Czytelników.
Pod adresem Czekajły pojawiły się także zarzuty o brak realizacji obietnic wyborczych. W tej kadencji pamiętamy także doniesienia lokalnych mediów, w których Henryk Czekajło pomimo pełnienia tak istotnej funkcji, jaką jest przewodniczący Rady Powiatu, nie umiał powiedzieć "ile powiat polkowicki płaci środków na opiekę medyczną", którą objęci w przychodni w Polkowicach są mieszkańcy Chocianowa. To wszystko mogło złożyć się na tak słaby wynik i raczej nie zwiastuje reelekcji do gremium, w którym obecnie zasiada.