Jak donosi portal Lubin.pl tamtejszy PKS, który obsługuje bezpłatną komunikację autobusową na terenie naszej gminy, jeszcze w tym tygodniu rozpocznie dezynfekcję autobusów miejskich. Podobne rozwiązania już wprowadził ZKM w Polkowicach. Działania mają na celu niwelowanie ryzyka zarażenia koronawirusem.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Lubinie S.A., które jest przewoźnikiem Lubińskich Przewozów Pasażerskich obsługującym kursy na terenie miasta i gminy Chocianów na liniach numer 111, 121 i 131 jest na etapie zakupu środków do dezynfekcji. W planach jest dokładne czyszczenie wszystkich autobusów lubińskiego przewoźnika na koniec pracy, tj. codziennie po zakończeniu kursowania.

Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że Zakład Komunikacji Miejskiej w Polkowicach, który obsługuje w Chocianowie autobus linii numer 25 już prowadzi dezynfekcję w swoich pojazdach po każdym kursie. Podobne rozwiązania wprowadziły także Głogów i Legnica. Wszystkie działania mają na celu ograniczenie możliwości rozwoju koronawirusa, którego problem od kilku tygodni zajmuje nagłówki informacyjne w mediach całej Polski.
[KN]