Maszynistów na rynku rzeczywiście brakuje i przewoźnicy zaczynają o nich mocno rywalizować, ale w tym przypadku nie chodzi o pracę, a działalność charytatywną. By usiąść za sterami pociągu, należy wziąć udział w licytacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym przypadku kończy się dzisiaj o godzinie 19:10.

Wprawdzie tegoroczny finał WOŚP mamy już za sobą, ale wciąż trwają licytacje, z których dochód zasili projekty fundacji. Koleje Dolnośląskie postanowiły wykorzystać fakt, że pociągi mają wielu miłośników i zorganizowały dwie aukcje. Ich zwycięzcy będą mieli możliwość przejazdu pociągiem Impuls 45WE w kabinie maszynisty oraz szkolenia na najnowocześniejszym symulatorze kolejowym w Polsce, którym dysponują właśnie KD.

– Od lat wspieramy fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nie tylko angażując się w licytacje przedmiotów związanych z kolejami, ale również umożliwiając wolontariuszom bezpłatny przejazd naszymi pociągami w dzień finału. Dzięki temu mogą bezpiecznie podróżować do miast na Dolnym Śląsku, zachęcając tym samym pasażerów do aktywnej pomocy w zbiórce. Tak samo było w tym roku – opowiada Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy dolnośląskiego przewoźnika.
 
Zwycięzca pierwszej licytacji weźmie udział w przejeździe pociągiem Impuls 45WE w kabinie maszynisty. Pozna także pracę drużyny konduktorskiej podczas przejazdu na trasie Wrocław – Legnica. Druga licytacja jest wielką gratką dla nawet najbardziej zagorzałych sympatyków kolei – jej przedmiot to wyjątkowe trzygodzinne szkolenie, w ramach którego kursant zasiądzie na miejscu maszynisty i ruszy w podróż po najbardziej malowniczych trasach kolejowych Dolnego Śląska. Obie licytacje potrwają do dzisiaj, 29 stycznia do godz. 19:10.

[KN]