Wczoraj po południu na drodze powiatowej nr 1127 pomiędzy Polkowicami a Rudną, okalającej zbiornik odpadów poflotacyjnych "Żelazny Most" doszło do tragicznego wypadku. Jak wstępnie ustalili policjanci 38-letni kierowca citroena postanowił na łuku drogi wykonać manewr wyprzedzania. Z drugiej strony nadjechał ciężarowy mercedes i oba pojazdy zderzyły się czołowo. Mimo wysiłków ratowników i lekarzy kierowca osobówki zmarł w drodze do szpitala.

Wczoraj kilka minut przed godziną 13:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach odebrał zgłoszenie o poważnym wypadku drogowym na drodze powiatowej numer 1127 pomiędzy Polkowicami i Rudną. Na miejsce natychmiast zostały skierowane policyjne patrole, karetka pogotowia i straż pożarna.

- Niestety wysiłki ratowników i lekarzy na nic się nie zdały. 38-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego, który uczestniczył w zdarzeniu zmarł w drodze do szpitala. Funkcjonariusze przez kilka godzin wykonywali czynności z udziałem biegłego z zakresu ruchu drogowego i prokuratora - poinformował młodszy aspirant Przemysław Rybikowski, Oficer Prasowy KPP w Polkowicach. - Obecnie policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego wypadku, jednak już teraz wstępne ustalenia pokazują, że do czołowego zderzenia osobowego citroena z ciężarowym mercedesem doszło w momencie kiedy na łuku drogi 38-letni kierowca samochodu francuskiego producenta wykonywał manewr wyprzedzania - dodaje stróż prawa.
Policjanci nie bez przyczyny apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozsądek i kulturę jazdy. Wszystko po to, aby uniknąć tragicznych w skutkach wypadków, takich jak ten. To kolejna w okresie tych wakacji tragiczny wypadek na drodze. Wszystkie uwzględnione zostają na mapie "Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2021" (czytaj na: Drogowa tragedia nie ominęła naszej gminy).