Od września mieszkańcy sołectwa Ogrodzisko będą mogli korzystać z nowego 300-metrowego chodnika. Do tego czasu piesi i kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ Starostwo Powiatowe w Polkowicach będzie wykonywać niezbędne prace w ramach tej inwestycji.

To kolejny przykład dobrej współpracy samorządowców. Nie tak dawno temu pisaliśmy o milionach złotych, które popłyną do Chocianowa na remont tutejszego Zespołu Szkół (czytaj: Powiat Polkowicki zainwestuje w Chocianowie miliony złotych). Teraz nadeszły kolejne dobre wieści dla mieszkańców naszej gminy.

- Gratuluję przede wszystkim radnemu Pawłowi Bujakowi, który można powiedzieć chodził za tą inwestycją dla mieszkańców swojego okręgu wyborczego, czyli sołectwa Ogrodzisko - mówi Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Oczywiście dziękuję także za udaną współpracę w tym zakresie władzom Powiatu Polkowickiego, Kamilowi Ciupakowi i Janowi Wojtowiczowi - dodaje włodarz Chocianowa.
Podobne prace inwestycyjne odbywają się w różnych miejscach naszego powiatu. My postanowiliśmy sprawdzić, co dokładnie zostanie zrobione w jednym z chocianowskich sołectw na łączną kwotę 60 tysięcy złotych.

Zostanie utwardzone i wyłożone kostką brukową pobocze o długości 300m. Powstanie również 5 zjazdów do prywatnych posesji. Inwestycja w całości zostanie sfinansowana ze środków powiatu - czytamy na stronie Powiatu Polkowickiego w mediach społecznościowych.
W związku z tą inwestycją prosimy zarówno pieszych, jak i kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na remontowanym odcinku drogi powiatowej nr 1234D. Prace mają potrwać do końca sierpnia.