W ubiegłym tygodniu w Słowenii odbyły się XXI Mistrzostwa Świata ITKF w karate tradycyjnym. Jednym z sędziów tego najważniejszego na świecie wydarzenia był znany i lubiany w Chocianowie sensei Wiesław Olewicz z klubu Karate Tradycyjne Chocianów Sento-kan.

Zmagania w słoweńskiej Kranjskiej Górze położonej przy granicy z Austrią i niespełna 8 km od granicy z Włochami trwały trzy dni od piątku, 18 listopada do niedzieli, 20 listopada, choć przygotowania sędziów do turnieju rozpoczęły się we wtorek, 15 listopada. To właśnie wtedy swoją przygodę z tą sportową imprezą rozpoczął sensei Olewicz.

- Wszyscy oficjalni sędziowie biorący udział w tych zawodach muszą być zarejestrowanymi i kwalifikowanymi sędziami ITKF, którzy uczestniczyli i ukończyli Kurs Standaryzacji Sędziów na miejscu turnieju oraz zostali wybrani i delegowani przez Komitet Techniczny ITKF - informowali już w kwietniu organizatorzy z Międzynarodowej Federacji Karate Tradycyjnego (ITKF).
Dzięki swoim umiejętnościom sensei Wiesław Olewicz sędziował pojedynki najlepszych na świecie zawodników. Zdobyte doświadczenie z pewnością przełoży teraz na swoich podopiecznych z klubu Karate Tradycyjnego Chocianów Sento-kan, dlatego warto zapisać się na te zajęcia.