W mediach społecznościowych pojawiła się informacja o rezygnacji z pełnienia funkcji dwójki radnych Rady Miejskiej w Chocianowie. Informację przekazał były już radny Paweł Kisiel.

Rezygnację z zasiadania w Radzie Miejskiej w Chocianowie złożyła dwójka radnych: Paweł Kisiel i Dorota Kehle. Informację w mediach społecznościowych w imieniu obojga byłych już radnych przekazał Paweł Kisiel.

- Drodzy mieszkańcy gminy Chocianów, w dniu dzisiejszym wraz z koleżanką Dorotą Khele, złożyliśmy pisma z informacją o rezygnacji z funkcji i mandatu Radnych Miasta i Gminy Chocianów. Wszystkie osoby które mogą poczuć się urażone, czyteż w jakiś sposób dotknięte naszą decyzją, Serdecznie Przepraszamy - przekazał (pisownia oryginalna) w mediach społecznościowych Paweł Kisiel.
Radni zostali wybrani w wyborach samorządowych w 2018 roku. Paweł Kisiel był reprezentantem mieszkańców okręgu nr 6, zaś radna Dorota Kehle okręgu nr 4.

- Chciałbym z tego miejsca bardzo serdecznie podziękować za dotychczasową współpracę z radnymi Dorotą Kehle i Pawłem Kisiel. Wiele udało się wspólnie zrobić i serdecznie im za to dziękuję - skomentował Burmistrz Tomasz Kulczyński.
W związku z decyzją radnych o rezygnacji trzeba będzie rozpisać wybory uzupełniające do Rady Miejskiej. Do tego tematu z pewnością powrócimy.