Już w najbliższą sobotę miłośnicy sportowych wrażeń znajdą w Chocianowie moc atrakcji. Będzie Bieg "Złoto Kusego", piknik rodzinny, a także otwarcie Chocianowskiej Ścieżki Zdrowia, kolejnej spełnionej obietnicy Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. Dziś postanowiliśmy sprawdzić jakie urządzenia będą służyć mieszkańcom naszej gminy na osiedlu przy ulicy Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Bieg Złoto Kusego w naszej gminie jest od dawna za sprawą Piotra Machonia z Klubu Biegacza "Zdyszaaani". To upamiętnienie zdobycia przez patrona klubu, Janusza Kusocińskiego złotego medalu olimpijskiego w biegu na 10 km na Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles w 1932 roku. Pisaliśmy o tym w naszym artykule: "Złoto Kusego i mnóstwo atrakcji towarzyszących".

Chocianowska Ścieżka Zdrowia

Na najbliższą sobotę, 31 lipca na godzinę 11:00 Burmistrz Tomasz Kulczyński zaprasza na otwarcie Chocianowskiej Ścieżki Zdrowia, usytuowanej nieopodal stadionu sportowego, przy ulicy Rotmistrza Witolda Pileckiego.

- Sport to zdrowie, dlatego tak duży nacisk na propagowanie ruchu i właściwych postaw jest zawsze w gestii Pana Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. Wśród jego obietnic, które składał w rozmowach z mieszkańcami Chocianowa pojawiały się właśnie zewnętrzne siłownie, z obiektami, które będą zachęcały do ćwiczeń i aktywności fizycznej - przypomina Krystian Wan, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów. - Będzie nam miło przywitać wszystkich zainteresowanych tą instalacją w najbliższą sobotę, 31 lipca od godziny 11:00, bowiem dokładnie wtedy nastąpi uroczyste otwarcie Chocianowskiej Ścieżki Zdrowia - dodaje Wan.
Jakie obiekty będą do dyspozycji amatorów sportowych ćwiczeń? Wszyscy spragnieni aktywności fizycznej znajdą tu m.in. prostownik pleców, steper, narciarza, orbitrek, wyciskanie siedząc i wyciąg górny, podciąg nóg, drabinkę, wahadło, wioślarza, ławkę, ławkę skośną, jeźdźca, rowerek, motyla i jego rewers, a także plac zabaw dla dzieci (dokładny plan urządzeń na zdjęciach poniżej).

Atrakcyjna sobota na stadionie

To jednak nie jedyne atrakcje, jakie czekają na mieszkańców naszej gminy. Godzinę później, w samo południe, wystartuje Bieg "Złoto Kusego", a także piknik rodzinny, podczas którego prowadzona będzie zbiórka pieniędzy dla Teosia. Z atrakcji warto skorzystać całymi rodzinami, albowiem organizatorzy przewidują m.in. grill, dmuchańce, wielkie bańki mydlane, malowanie buziek, watę cukrową, popcorn, modelowanie balonów, a także oprawę muzyczną.

Jak się dziś dowiedzieliśmy, organizatorzy przewidują także przeprowadzenie licytacji z wieloma atrakcyjnymi przedmiotami do wylicytowania. O szczegółach niebawem poinformujemy na naszym portalu, dlatego zachęcamy do śledzenia naszych kolejnych artykułów.