Od dzisiaj do piątku, 29 października zajęcia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Szklarach Dolnych zostają zawieszone. Do naszej redakcji dotarła informacja o tym, że cała podstawówka została wysłana na kwarantannę. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły - dosłownie wszyscy zostaną uziemieni w swoich domach przez najbliższe 10 dni. Co z rodzicami uczniów?

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Polkowicach Zenona Jasiurkowska wydała pozytywną opinię w sprawie zawieszenia zajęć w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Szklarach Dolnych. Jak się dowiedzieliśmy sytuacja powodowana jest zachorowaniem jednego z nauczycieli, który przez ostatnie dni miał zajęcia ze wszystkimi uczniami.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Polkowicach uwzględniając drogi szerzenia się zakażeń i chorób zakaźnych oraz oceniając sytuację epidemiczną w placówce uznał, że aktualnie są przesłanki do wydania pozytywnej opinii sanitarnej w zakresie zawieszenia zajęć w Szkole Podstawowej w Szklarach Dolnych, dlatego też pozytywnie opiniuje wprowadzenie zawieszenia zajęć Szkole Podstawowej w Szklarach Dolnych od dnia 22 października do dnia 29 października 2021 - czytamy w opinii PPIS w Polkowicach.
Jak się dowiedzieliśmy, uczniowie nie stracą na tej przerwie, bowiem w tym czasie zajęcia będą odbywały się w trybie zdalnym. Zgodnie z przepisami, rodzice dzieci skierowanych na kwarantannę nie są zobowiązani do kwarantanny wraz z nimi, co więcej rodzice dzieci do 8. roku życia otrzymają zasiłek opiekuńczy za czas opieki nad dzieckiem, podczas gdy szkoła będzie zamknięta.