Bruno urodził się 4,5 roku temu. Jego mama czas ciąży wspomina jako beztroskie oczekiwanie na malutką istotę. Teraz zbiera pieniądze na operację, dzięki której będzie miał szansę rozwijać się jak inne dzieci. W Święta Wielkiej Nocy udało się przekroczyć jedną trzecią wymaganej kwoty.

Bruno urodził się 26 października 2016 roku. Już w 13 tygodniu ciąży mama dowiedziała się, że będzie miała syna. Wtedy jeszcze nikt nie spodziewał się z jaką wadą przyjdzie zmierzyć się dziecku.

Na trzecim badaniu prenatalnym lekarka zwróciła uwagę na poszerzenie komór mózgowych. W ekspresowym tempie dostałam skierowanie do specjalistycznego szpitala, bez jakichkolwiek wyjaśnień na temat co może być mojemu dziecku - informuje Kinga Kmieć, mama chłopca. - Na konsultację w totalnym amoku czekałam ponad tydzień. W ósmym miesiącu ciąży usłyszałam wyrok: dziecko niepełnosprawne, nieprawidłowo wykształcone dłonie i stopy. Pękło mi serce - wspomina mama Bruna.
Dziś szansą dla Bruna jest operacja w Paley Institute w Warszawie. Paley European Institute jest europejskim przedstawicielem znanego na całym świecie centrum specjalizującym się między innymi w leczeniu wrodzonych, rozwojowych i pourazowych schorzeń ortopedycznych. Misją Paley European Institute jest zapewnienie najbardziej zaawansowanych technologicznie metod leczenia w celu poprawy życia pacjentów.

Służąc dzieciom i dorosłym z Polski oraz Europy, Paley European Institute oferuje wszechstronną, skoordynowaną opiekę doświadczonego zespołu specjalistów, zaprojektowaną z myślą o specyficznych potrzebach każdego pacjenta - czytamy na stronie warszawskiego oddziału Paley European Institute.
Mama Bruna apeluje o wsparcie finansowe, dzięki któremu uda się poprawić funkcjonalność lewej dłoni chłopca. Pierwsza operacja ma polegać na prostowaniu palca wskazującego, aby dać dłoni chwyt szczypcowy. Kolejne operacje to korekta i wydłużanie kciuka.

Bruno ma obecnie ponad 4 lata i zaczyna dostrzegać odmienność budowy swoich dłoni i stóp, a dłoni i stóp innych dzieci czy dorosłych w jego otoczeniu. Nie odpowiada mu odmienność - informuje Kinga Kmieć. - Tylko z Waszą pomocą uda się nam zrobić ten pierwszy krok ku lepszej przyszłości Bruna! Każda złotówka i udostępnianie naszego apelu przybliża nas do osiągnięcia celu - apeluje mama chłopca.
Zbiórka na rzecz Bruna odbywa się za pośrednictwem strony https://www.siepomaga.pl/operacja-bruna. Licytacje dla chorego Bruna odbywają się także za pośrednictwem mediów społecznościowych: https://www.facebook.com/groups/1383609265325938. Każda złotówka ma ogromne znaczenie, a czasu jest coraz mniej.