Do końca czerwca sołtys Żabic Paweł Bujak czeka na zgłoszenia w konkursie na najpiękniejszą posesję tematyczną w Żabicach. Przewidziane nagrody rzeczowe o łącznej wartości 1000 złotych. Od Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego przewidziane zostały także specjalne wyróżnienia.

O Żabicach było głośno w mediach ogólnopolskich za sprawą relacji programu "Miłe Wieści" nadawanego między innymi na kanale TVN oraz TVN7, a także relacji "Teleexpresu" na antenie TVP oraz TVP Info. O sukcesach radnego Bujaka nie zapomniała także wspomnieć lokalna telewizja Chocianów.tv, której materiały wykorzystano w obu ogólnopolskich stacjach. Teraz przyszedł czas na konkurs dla mieszkańców Żabic.

- Nie ustajemy w działaniach promocyjnych, czujemy się docenieni ogólnopolskimi reportażami z Żabic i na tej fali kontynuujemy działania, dlatego, żeby docenić starania mieszkańców, którzy dołożyli się do tego sukcesu chcemy nagrodzić ich za najpiękniejsze posesje wpisujące się w tradycję i nazwę naszej wsi - komentuje Paweł Bujak, sołtys Żabic, radny Rady Miejskiej w Chocianowie i organizator konkursu. - Trzy główne nagrody rzeczowe będą miały łączną wartość 1000 złotych, ale oprócz tego Pan Burmistrz Tomasz Kulczyński zaoferował nagrody specjalne, w ramach wyróżnienia pozostałych mieszkańców, którym nie uda się stanąć na konkursowym podium - dodaje Paweł Bujak.
Poniżej prezentujemy najnowsze zdjęcia z Żabic. Wszystkie do obejrzenia na stronie sołectwa w mediach społecznościowych.