W ubiegłą niedzielę, 26 marca w Zielonej Górze odbył się II Ogólnopolski Turniej Karate Midoriyama CUP. Wśród reprezentantów nie zabrakło dumnych zawodników z naszej gminy z klubu Karate Tradycyjne Chocianów Sento-kan, którzy przywieźli z tych zawodów aż 15 krążków!

To kolejny ogólnopolski turniej, z którego dumni reprezentanci z Chocianowa przyjeżdżają z medalami. O poprzednich sukcesach przeczytacie na naszym portalu w artykułach: "Medale dla chocianowskich karateków", "Karatecy na Mistrzostwach Polski", "Trzy razy podium o Puchar Mistrza", "Dwa złote medale w Rzeszowie dla Amelii" oraz "Cztery razy podium dla karateków z Chocianowa". Tym razem na koncie zawodników chocianowskiego klubu karate doliczyliśmy się piętnastu krążków.

Sukcesy od najmłodszych lat

Jak przekazali trenerzy w mediach społecznościowych, w turnieju pierwszego kroku złoto przypadło Milenie Rostkowskiej, zaś brązowe medale powędrowały do Alicji Przybyły, Mai Szydlik, Michała Rusina, Aleksandra Szydlik, Wojciecha Kliszcza oraz Ignacego Szelest. W konkurencji KATA srebro wywalczyła Pola Sasiela, ale znów nie zabrakło brązowych medalistów. Z takim krążkiem wrócili: Alicja Przybyła, Maja Szydlik, Wojtek Kliszcz, Amelia Sawajda, Bartosz Gortych oraz Ignacy Szelast.

W pięknym stylu nasza zawodniczka Amelia Sawajda zdobywa złoto w konkurencji kumite. Wielkie brawa i gratulacje za dzielną postawę wojownika i zdrową rywalizację: Jagoda Brylkowska, Martyna Dobrzyńska, Hania Garczyk, Agnieszka Rusin, Antoni Hutt, Oliwia Plutai najmłodszy, nasz 5-letni Jakub Sawajda - przekazali trenerzy. - Gratulujemy wszystkim wspaniałych startów - dodali na swojej stronie w mediach społecznościowych.
Wszystkim uczestnikom tych zawodów, a także trenerom gratulujemy wspaniałych sukcesów oraz życzymy kolejnych udanych startów. Poniżej publikujemy galerię zdjęć, którymi podzielili się twórcy wpisu na popularnym Facebook-u.