Jak informuje Powiat Polkowicki na swojej stronie na jednym z portali społecznościowych ponad 200 uczniów Zespołu Szkół w Chocianowie wzięło udział w specjalnych warsztatach w ramach edukacji ekologicznej.

W programie w ramach edukacji ekologicznej finansowanym przez Powiat Polkowickich wzięło udział dziewięć klas Zespołu Szkół w Chocianowie. To łącznie ponad dwustu uczniów, którzy wzięli udział w tych warsztatach.

Odbył się konkurs z wiedzy ekologicznej, a w ramach działań młodzież miała zgromadzić jak największą ilość surowców wtórnych - informują służby prasowe Powiatu Polkowickiego. - Klasy z najlepszym wynikiem wezmą udział w wyjazdowych warsztatach ekologicznych. Brawo za inicjatywę - czytamy na stronie powiatu na Facebooku.
Zebrano łącznie 3,5 tony niesprawnych urządzeń elektrycznych i elektronicznych, 200 kilogramów plastykowych nakrętek, 120 kilogramów zużytych baterii i 10 kilogramów zużytych akumulatorów oraz 131 sztuk niesprawnych telefonów komórkowych, a także 16,6 kilograma aluminium. Uczniom Zespołu Szkół w Chocianowie gratulujemy dbałości o środowisko i efektów zbiórki.
[KN]