Jak co roku, także teraz za sprawą decyzji Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego, który postanowił osobiście zaprosić Świętego Mikołaja do Gminy Chocianów, dzieciaki w wieku do 13 roku życia otrzymają świąteczne paczki. Sprawdzamy kiedy i gdzie dokładnie Mikołaj odwiedzi najmłodszych.

To już prawdziwa tradycja. Ulubiony przez dzieci Mikołaj odwiedza poszczególne miejscowości Gminy Chocianów, aby osobiście wręczyć najmłodszym jej mieszkańcom świąteczne paczki. Nie inaczej będzie także w tym roku!

Umówiliśmy się ze Świętym, że tak jak w latach ubiegłych, tak i teraz koniecznie musi odwiedzić wszystkie miejscowości Gminy Chocianów, dlatego musieliśmy to wszystko logistycznie dopracować, aby każde dziecko miało szansę z Mikołajem się spotkać. Swoją podróż po gminie zacznie już we wtorek, 5 grudnia, kiedy zawita do Trzmielowa, Szklar Dolnych i Brunowa. Dzień później, w środę, 6 grudnia odwiedzi Michałów, Żabice i Ogrodzisko. W czwartek, 7 grudnia wizyty Świętego spodziewać się powinni mieszkańcy Pogorzelisk, Parchowa i Jabłonowa, zaś w piątek, 8 grudnia Rakowa i Trzebnic - wyjaśnia Krystian Wan, rzecznik prasowy Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. - To oczywiście nie koniec, bowiem w niedzielę, 10 grudnia Święty Mikołaj pojawi się w Chocianowcu, a tydzień później w sobotę, 16 grudnia na chocianowskim Rynku - dodaje Wan.
Burmistrz Tomasz Kulczyński zaprasza wszystkie dzieci z terenu gminy Chocianów w wieku od urodzenia do 13 roku życia. Spotkania odbywać się będą w wybrane dni przy świetlicach i Wiejskich Ośrodkach Kultury. Godzinowa rozpiska dostępna jest na plakacie (zdjęcie poniżej), a także u Sołtysów.